Mozaik

Ritka vadat terítettek le Somogyban

facebook/SEFAG Hunting Hungary
facebook/SEFAG Hunting Hungary
A vadásznak két évtizede dédelgetett álma vált valóra.

Eredményes vadászattal indult az év Belső-Somogyban, ahol egy vadász két nap alatt több vadat is elejtett, köztük egy ritkaságot, írta a Sonline.

Masek Péter január első hetében két napot töltött a térségben, és négy vadat ejtett el Nagysallér térségében, köztük egy ritka vadnak számító babos vaddisznót.

Évek óta visszajáró vendég vagyok, és január első hetében idén is két napot töltöttem Lábodon. Ez idő alatt két vaddisznót és két gím tarvadat ejtettem el. A vadászat különlegessége egyebek mellett az volt, hogy sikerült terítékre hoznom egy babos disznót, és ezzel egy két évtizede dédelgetett álom vált valóra

– mesélte Masek Péter a SEFAG Hunting Hungarynak.

De mi is a babos vaddisznó?

A házi sertés és a vaddisznó megfelelő körülmények között könnyen szaporodik egymással. Az így született utódokat a vadásznyelv babos vaddisznónak nevezi, mivel a megszokott barna sörték között házi sertésre utaló, fehéres-rózsaszínes foltok jelennek meg. Ezek az egyedek a természetben hasonló eséllyel maradnak fenn, ugyanakkor jelenlétük hosszú távon genetikai kockázatot jelent a vadon élő állomány számára.

Tavaly novemberben sertéspestissel fertőzött vaddisznót lőttek Baranyában, a pécsi parkban pedig villanyoszlopra kergetett egy férfit a vadkan. Mint megírtuk, teljesen feltúrják a vaddisznók a Tihanyi-félszigetet, egyre több a vad a Balatonnál.

Kapcsolódó
Házi disznóra hasonlító babos vadmalacot fotóztak Somogyban
Ritka, hogy sikerül lencsevégre kapni egy ilyen példányt.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik