A népi gyógyászat a hagyomány része, annak egy szelete. Ahogy az ősi tudás, úgy a népi gyógyítás is egyetemes, és ezt az bizonyítja, hogy minél messzebbre megyünk vissza az időben, annál több közös vonást fedezhetünk fel a különböző népek gyógymódjaiban.
”Manapság a beteg lelkére senki nem kíváncsi, pedig sok fájdalmat és gyógyszert meg lehetne spórolni egy szeretetteljes beszélgetéssel. A gyógyszerekkel- az immunrendszerünk sem kap ösztönzést a belső gyógyító erők beindítására. A régi gyógyítók először imaterápiát, böjtöt, izzasztó kúrákat ajánlottak természetes anyagokkal, gyógynövényekkel, ásványokkal, szeretettel, türelemmel, szelíd módszerekkel gyógyítottak. Használták a szó mágikus erejét. Alázatosak voltak a természet, a teremtő iránt. Magukat közvetítőnek tekintették a Mindenható és a beteg között, a beteg felé szeretettel közvetítették tudásukat. Tudták, hogy az idő és a természet a betegség legyőzésében megteszi a magáét. Mindig a természetben, az emberben lévő energiákat mozgatták meg, segítették, hogy az ember szervezete kijavítsa a működési zavart, mert az ember eleve egészséges működésre van programozva.”
A dokumentumfilm 2015-ben a legjobb film díjat kapta a Mediawave Online Filmfesztivál közönségszavazásán.
A filmben említést kapott gyógynövények a teljesség igénye nélkül:
zsálya tea , orbáncfű, torma, dió, zsurló, cickafark virág, cickafark szára, széna murva, meggy szár, tökmag, almaecet, fodormenta, hársfa, kamilla, muskotály zsálya, somkóró, hársfa, fagyöngy, fehér fagyöngy, korpafű, lándzsás útifű, menta tea, vadalma ecet, fekeribizli levél, petrezselyem gyökér, vadcsombor, kakukkfű, tüdőfű, katángkóró, galagonya, fehér paszuly héj, zsurló, ánizs, kék iringó, fekete áfonya, kukujza.
A filmben szereplők: