A tavasz első virágzó bokra az aranycserje, melyet sokan még mindig aranyesőnek hívnak.
Az aranycserje egy igen látványos díszcserje, hazánkban sok kertben és az utak mentén is látni az akár 2-3 méter magasra megnövő aranysárga cserjét. Sárga virágai még lombfakadás előtt nyílnak, igazi vidám hangulatot varázsolva a kora tavaszi kertekben. 1-2 hét alatt elvirágzik, ami után élénkzöld leveleivel beleolvad a környezetébe. Talán ez az ára annak, hogy az aranycserje az egyike a legkorábban virágzó cserjéknek.
Az aranyeső egy igen elterjedt felálló ágú cserje, ami akár 5-7 méter magasra is megnőhet. Ennek a növénynek a virágai már lecsüngő fürtökben nyílnak, és április, május tájékán várhatjuk felbukkanásukat. Leginkább kirándulásaink során találkozhatunk vele, hiszen erdőkben, mezőkön igen gyakran előfordul.
Mindkét cserje mérgező, ezért akár a kertünkben való elhelyezésnél, akár a természetjárás alkalmaival legyünk nagyon óvatosak!
Két-három méter magas, karcsú, sűrű levelű, a tövénél bokrosodó növény. A közönséges aranyvessző ismert gyógynövény, hatásos vesekő és magas vérnyomás ellen is, de tömegesen nyíló, élénksárga virágai miatt főleg dísznövénynek termesztik. Fitoterápiai célokra gyűjtik a vadon termő kanadai aranyvessző és magas aranyvessző virágos hajtásait.
Forrás/Megyeri Szabolcs
Ez is érdekelhet
- A rétek virággazdagságának kulcsa a kaszálás
- Egyszerű trükk, amivel tovább tarthatjuk frissen a tulipánokat