Piros gyűszűvirág
Ne hagyjuk, hogy gyönyörű színei megtévesszenek minket. Harangalakú virágai és a bennük rejlő bogyók csábítják a gyerekeket, csakhogy olyan vegyületet tartalmaznak, ami szívelégtelenséget okozhat. Érdekesség, hogy az orvoslásban a növény szárított leveleiből kinyert digitoxint alkalmazzák szintén szívelégtelenség kezelésére, de a hatásos és mérgező dózis között kicsi a különbség.
Rebarbara
A rebarbara levélnyeleiből számos finomságot készíthetünk, de a leveleit hanyagoljuk. Ha túl sokat eszünk belőlük, leállítják a veseműködését és az életünket kockáztatjuk.
Lilaakác
Szerencsére ez a meseszép virág ritkán árt az embereknek, de a termése mérgező a kutyáknak, macskáknak és a lovaknak is. Ha az állatnál hányást vagy hasmenést észlelünk, miután a növény közelében láttuk, azonnal vigyük orvoshoz.
Buzogányvirág
A népszerű szobanövény halálos lehet, ha leveleit lenyeljük, és ezáltal megduzzasztja a légutakat. Sőt, ha testünkhöz dörzsöljük, égető érzést és viszketést okozhat.
Liliom
Sokak kedvenc virága komoly veszélyt jelenthet a cicák számára, mint a liliomfélék családjába tartozó növények többsége. Ha csak egy kis adag bejut a macskák szervezetébe, leállhat a veséjük.
Nárcisz
Az ártatlannak tűnő növény legmérgezőbb része a hagymája, így érdemes kétszer is meggondolnunk, hova ültetjük, ha ásni szerető házőrzőnk van. A kutyáknál hasmenés, hányás, görcsölés, remegés és szívritmuszavar is jelentkezhet a fogyasztása miatt.
Hortenzia
A több színben pompázó virág cianidot tartalmaz, és egy nem vicc. De azért annyira ne ijedjünk meg. Az embereknek és az állatoknak egyaránt sokat kellene belőle megenni, hogy halálos legyen.
Leander
Ellentétben a fentebb említett hortenziával, a leander fogyasztásából nagyon kevés is halált okozhat. Egy gyerek számára akár egyetlen levél végzetes lehet. A mérgezés tünetei közé tartozik a lassú pulzusszám, az álmosság és a remegés.
Havasszépe és azálea
Bár gyönyörűen mutatnak egy fehér kerítés mellett, vagy bárhol a kertbe, mindkét növény egésze erősen mérgező. Akár egy virág, mag vagy levél hasi fájdalmat, légzési nehézséget, bénulást eredményezhet.
Közönséges tiszafa
A bogyókat leszámítva a teljes növény mérgező, de a magjai a legveszélyesebbek. A bennük lévő alkaloidok görcsökhöz, bénuláshoz és szélsőséges esetekben szívelégtelenséghez vezethetnek.
Fehér fagyöngy
Bár orvosilag egyelőre nem bizonyított, hogy halált okozhat, fogyasztása hallucinogén hatással bír, emésztési problémákat idéz elő és lassítja a szívverést, ráadásul különösen káros a háziállatok számára.