Mivel a farkasok az elmúlt hónapokban egyre gyakrabban jelennek meg a legelő állatállományok közelében, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság, mint természetvédelmi kezelő, ezúton weboldalán.
az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság működési területének későbbiekben felsorolt részein, hogy a legelő állatállományuk védelme érdekében, biztonsági intézkedésekre lehet szükség – olvasható a nemzeti parkA farkasok elszaporodásáról egy korábbi webkamera-felvétel is árulkodik. Ezt IDE KATTINTVA nézheted meg.
- A nappali órákban emberi felügyelet mellett őrkutyával, ha ez nem megoldható, akkor villanypásztorral, minimum négy sor zsinórral körülkerített területen legeltessenek.
- Lehetőleg nyílt területen legeltessenek, kerüljék a részben fedett, bokros területrészeket!
- Éjszakára az állatállományt zárt karámba, hodályba zárják, ne hagyják őrizetlenül a legelőn!
- Amennyiben az állatállományukban elhullást észlelnek, melyet úgy ítélik meg, hogy farkas, vagy medve okozhatott, kérik, hogy haladéktalanul jelezzék az ANP igazgatóságának.
Aggtelek-Rudabányai-hegyvidék
Aggteleki-karszt, Putnoki- dombság, Rudabányai-hegység, Szalonnai karszt, a Sajó-völgy, Szendrői-rögvidék, Rakacai-völgymedence, Keleti-Cserehát, Nyugati-Cserehát.
Tokaj-Zempléni-hegyvidék
Központi Zemplén, Abaúji-Hegyalja, Hegyalja, Hegyközi-dombság
Az igazgatóság arra is felhívja a figyelmet, hogy a természet védelméről szóló 1996. évi LIII. tv 43. § (1) szerint tilos a védett állatfajok egyedének zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása, szaporodásának és más élettevékenységének veszélyeztetése, lakó-, élő-, táplálkozó-, költő-, pihenő- vagy búvóhelyeinek lerombolása, károsítása.
Kapcsolódó cikk: Farkasokat kapott lencsevégre az aggteleki kameracsapda
Címfotó: Thinkstock