Újra rácsodálkozott a világ bolygónk egyik legfurább kinézetű állatára, a papucscsőrű madárra.
A fenti paraméterek miatt nem véletlen, hogy a fotókat szemlélve sokan azt gondolják, hogy egy olcsó gépi trükkről van szó, pedig a madár Kelet-Afrika trópusi mocsaraiban él. Különlegességük, hogy akár órákig is ott állnak a vízparton mozdulatlanul, hogy lecsapjanak a kedvenc halaikra.
Hatalmas termetük mellett van egy másik oka is, hogy a papucscsőrű madarat a mocsarak királyának nevezik. Szárnyukat akár 2.5 méter szélesre is ki tudják tárni, ráadásul rövid távon repülésre is képesek annak ellenére, hogy meglehetősen nagyok.
Sajnos az utóbbi évtizedekben jelentősen csökkent a csodálatos teremtmények lélekszáma, mert az olajkitermelés és a gazdaságok terjeszkedése miatt zsugorodik az életterük. Szintén veszélyezteti őket az orvvadászat, és egyre népszerűbbek az állatkertek körében is.
Egy friss jelentésben az olvasható, hogy rendkívül értékes madarakról van szó, amelyet fogságban gyakorlatilag lehetetlen szaporítani, ez pedig a kereskedelmi igények növekedésével fenyegetést jelent a vadon élő populációra.
Szerencsére a kelet-afrikai Mambamba-tó környékén élő lakosság már felfigyelt a veszélyre, ezért önkéntesek vigyáznak a nap 24 órájában az ottani populációra, hogy megvédjék őket a vadászoktól.