A hashtagek alapján vélhetően Ukrajnában készült az alábbi a felvétel, amelyen egy óriási mennydörgés kíséretében csak annyit lehet látni, hogy a villám belecsap a parton üldögélő pecások egyikének az ernyőjébe – szúrta ki a videót a Pecaverzum.
A szakportál azt írta, hogy nem véletlen, hogy mindegyik karbont is tartalmazó horgászbotra ráragasztanak egy matricát, miszerint viharban tilos használni. A szénszál ugyanis kiváló vezetője az elektromosságnak. De ugyanígy, egy nagy méretű esőernyő alatt sem biztonságos pecázni.
Viharos időben, villámcsapás esetén a karbon horgászbot, illetve ugyanígy a magas esőernyő, mint egy hosszú, elektromos vezető, vonzhatja a villámokat.
Hogy történt-e személyi sérülés, nem tudni – vélhetően nem, mert a videón látszik, hogy a horgász felül a villámcsapás után – okulásnak viszont tökéletes a felvétel: viharban ne pecázzunk!
A villám leggyakrabban a legmagasabb pontot keresi a környezetében, és egy hosszú, karbonszálas horgászbot vagy egy magas esőernyő kiemelkedhet a környezetből, különösen vízparton, ahol kevés egyéb magas tárgy található.
Mivel a víz is vezető, a villámcsapás kockázata még nagyobb a part közelében.
A Pecaverzum azt tanácsolja, hogy vihar esetén mindenképp érdemes abbahagyni a horgászatot, és biztonságos helyre kell vonulni, távol minden elektromosságot vezető tárgytól, beleértve a horgászfelszerelést és természetesen az esőernyőt is.
(Nyitóképünk illusztráció)