Állatkínzók karmai közül mentik az állatokat Tereskén

Közel 70 állat, lovak, szamár, láma, emu, sertés, bárány, kecske, nyúl, kutya és macska él a menhelyen.

A Segítő Kezek az Állatokért Alapítványt 2018-ban hozták létre Tereskén azzal a céllal, hogy a bajban lévő, sérült állatoknak a lehető leggyorsabban segítséget nyújtsanak, megmentsék azokat, a hatóságokkal együttműködve és az orvosi ellátást biztosítva. Feladatuknak tartják a mentett állatok szocializálását, a testi-, a lelki és a pszichés állapot regenerálódásának elősegítését, illetve a kutyák esetében szerető gazdik keresését. Ugyanakkor a haszonállatok nem örökbe fogadhatóak, esetükben a cél az örök élet biztosítása az alapítvány gondozásában – olvastuk a Nool cikkében.

Makrai Krisztián, a Segítő Kezek az Állatokért Alapítvány megálmodója a portálnak elmondta, az elmúlt években a civil támogatóiknak köszönhetően sikerült egy hétezer négyzetméteres telket vásárolniuk Tereskén, ahol ma már csaknem hetven állatról gondoskodnak.

Jelenleg a farmon él két ló, két szamár, két póniló, egy láma, három emu, négy malac, tizenegy csüngőhasú malac, huszonöt kecske, öt bárány, három cica, négy nyúl, illetve egy másik ingatlanon huszonhat kutyáról is gondoskodunk. Sajnos, az állatok többsége állatkínzóktól kerül hozzánk. Ezért külön figyelmet fordítunk egy új lakó érkezése esetén arra, hogy az első két-három hétben külön részt biztosítsunk számára a farmon

– mondta Makrai Krisztián, aki társával Sándor Richárddal hét évvel ezelőtt ismerkedett meg, és azóta közösen gondoskodnak az állatokról, sőt igyekeznek minél többet megmenteni.

facebook/Segítő kezek az Állatokért Alapítvány

A legutóbb egy ló, Sári érkezett hozzánk, akit Berkenyéről mentettünk ki. Sajnos őt a gazdája magára hagyta a mindennapokban teljesen ellátatlanul, a falubeliek gondoskodtak róla. Ezen felül egy elfertőződött tályogos sérülés is volt a lábán, ami kezeletlen volt. Emellett a közelmúltban egy olyan kutyát is kiszabadítottunk egy bátonyterenyei ingatlanról, akit végtelenül rossz körülmények között láncon tartottak. Azonban számos olyan eset volt az elmúlt években, amikor életveszélyes állapotban találtunk rá az állatokra, de szerencsére sikerült őket megmenteni

– fogalmazott Sándor Richárd, akinek elmondása szerint az emberek a legtöbbször név nélkül tesznek bejelentést náluk, ugyanis félnek az ezzel járó megtorlásoktól és következményektől.

A bejelentéseket a helyszínen ellenőrzik, amennyiben valóban állatkínzásról van szó, úgy a gazda lemondhat az állatról és akkor hozzájuk kerül, ha nem, akkor bevonják a rendőrséget. Kiemelte, nagyon jó kapcsolatot ápolnak a helyi lakossággal, az önkormányzattal és a Rétsági Rendőrkapitánysággal is, amelyek szintén segít a munkájukat.

Sándor Richárd elárulta azt is, az alapítvány segítségével folyamatosan felhívják a figyelmet az állatvédelem fontosságára és a felelős állattartásra. Sőt, amikor csak tehetik ellátogatnak az óvodákba és az iskolákba, hogy a felelős állattartásra, az állatok védelmére és szeretetére ösztönözzék a gyerekeket. Emellett, arra biztatják az embereket is, hogyha tudomásuk van rossz körülmények között tartott állatokról vagy állatkínzás szemtanúi, akkor mindenképpen tegyenek bejelentést a hatóságoknál, valamelyik állatvédő szervezetnél, vagy keressék őket bizalommal.

Nemrég egy osztrák nő okozott szenvedést sok száz kutyának a szaporítótelepein, akit végül fejvadászok fogtak el Szlovéniában.

Kapcsolódó
Videó: állatkínzás miatt indult eljárás a lovát többször hasba rúgó férfi ellen
A nyomozás érdekeire való tekintettel a rendőrség további információkat egyelőre nem ad ki.