Soha nem látott csodát alkotott a természet Füzér váránál

A füzéri várhegy Magyarország hét természeti csodájának egyike.

A füzéri várhegy Magyarország hét természeti csodájának egyike. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, a Zempléni-hegység legkeletibb részén, Füzér település közvetlen közelében emelkedő vulkanikus eredetű hegyen magasodik.

Füzér vára a 13. század elején épült, ezzel hazánk , így Magyarország legkorábbi kővárainak egyike. A páratlanul szép természeti környezetben fekvő vár egyike az ország kevés olyan magánföldesúri várának, melyről nagy valószínűséggel állítható, hogy már a tatárdúlás előtt állt.

A várhegy történelmi emlékeinek és természeti szépségének köszönhetően kedvelt kirándulóhely, hiszen minden évszakban rabul ejti a turistákat a vár és a környező táj szépsége.

Tarhos Ferenc – akinek gyönyörű felvételeit már több alkalommal is bemutattuk portálunkon – Tokaj-Hegyalján, Sárospatakon él, és tíz éve hódol szenvedélyének, a fotózásnak. Gyakran járja körbe a Zempléni-hegységet, tudatosan keresve a környék fotogén jelenségeit, hogy meg tudja örökíteni azok szépségeit.

Január 11-én a füzéri várnál tett látogatást, amikor az időjárás a természettel karöltve tán soha nem látott csodát alkotott.

Szerencsém volt az időjárást tekintve, ugyanis amikor a fotókat készítettem, a vár hátterében ködös, felhős volt az égbolt, amolyan ridegnek tűnő idő. Viszont a várral szemben éppen a felhők árnyékából kibontakozott a Nap sugara, ami nagyon szépen megvilágította a várat és a komor fellegeket

– osztotta meg Ferenc a fotók készítésének a pillanatait a Sokszínű vidékkel.

Az alábbi galériában Füzér várának a szépségét lehet megtekinteni.

Tarhos Ferenc
Tarhos Ferenc
Tarhos Ferenc
Tarhos Ferenc
Tarhos Ferenc

Az elmúlt évtizedek alatt a vár igazi átalakuláson és szemet gyönyörködtető megújuláson esett át. Jelenleg megújult külsővel fenséges látványt nyújt és büszkén magasodik ki a környezetéből.

A várban körülbelül 45- 50-évvel ezelőtt járhattam először, és akkor még egy kőkupac volt az egész, amit csodálatosan felújítottak azóta

– vázolta fel, mennyit változott az elmúlt évtizedek alatt hazánk természeti csodája.

1977-ben kezdték meg a vár régészeti feltárását. A jelentős történeti, építészeti értékeket képviselő vár helyreállítása a 90-es években kezdődött meg.

A természet újra ás újra megmutatja szépségét, ahogy azt a Mátrában is tette, ahol mesebeli táj fogadta a kirándulókat és a természetfotósokat, amit lélegzetelállító fotókon meg is tudtak örökíteni.

A cikkben szereplő fotókat Tarhos Ferenc készítette.

Kapcsolódó
Megújult a boldogkői vár
A "Zempléni és abaúji várak fejlesztése" program részeként három várat újítottak fel.