Hogyan készítsük?
Az alsó részeken dörzsöljük le a hajtásokat annak érdekében, hogy a rácsos kerítésünk formái megmaradjanak, ellenkező esetben deformitás következhet be. A felső 3-4 rügyet mindig hagyjuk épen, hogy a kerítésünknek ez lehessen a dísze. Téli hónapokban is gyönyörűen fest.
Ássunk egy gödröt egy fémrúd vagy dugványozó segítségével, majd helyezzük bele a vágott fűzfavesszőt. Nagyon fontos, hogy a sövény körül teljes gyomirtást végezzünk. Legjobb, ha olyan anyaggal fedjük le a növény környezetét, amely javarészt átengedi a vizet és esetenként tápoldatot. Ilyen például a fenyőkéreg, amely szinte 100%-ban meggátolja a gyomok növekedését, a vizet viszont teljes mértékben átengedi.
A fűz inkább a napos helyet kedveli, de félárnyékban is remekül érzi magát. Szereti a nedves talajt, amennyiben ez adott, akkor még a gyengébb minőségű földben is képes gyökeret ereszteni.
Jó tudni, hogy fűzkerítések a gyors növekedés miatt rendszeres metszést és újrafonást igényelnek.
1998-ban Marcel Kalberer természetművész és -építész alkotta meg ezt a fűzfából készült pavilont, az AUERWORLD PALACE-t. Úgy is ismerik, mint a „ minden fűzfa anyja” helyet. A pavilon Németországban Weimar és Naumburg régióban található.
A fűzfákat gyakran alkalmazzák folyópartok stabilizálására, talajerózió szabályozására.