Otthon készült

Így lesz szinte átlátszóan tiszta a kocsonya

Getty Images
Getty Images

Sokan azért várják igazán a telet, hogy végre ehessenek egy jó kocsonyát. A Street Kitchen most összegyűjtötte azokat a tippeket, amiknek alkalmazásával a lehető legszebb és legtisztább lesz a végeredmény.

A lap cikke szerint az igazán remegős kocsonyához olyan alapanyagok is kellenek, mint a sertésbőr, a sertésfül, vagy a sertésfarok, melyeket alaposan meg kell tisztítani. Azt javasolják, hogy szakácsfáklya segítségével pörköljünk le róluk minden apró pihét és szőrszálat, majd egy éles késsel precízen kapargassuk le a felületüket. Minél alaposabban készítjük el ugyanis a bőrös részeket, annál kevésbé lesz zavaros a kocsonyalé.

A keletkező habot a húsleveshez hasonlóan a kocsonya készítésénél is el kell távolítani. A Street Kitchen séfje azt ajánlja: miután felforraltuk a húsrészeket, a kicsapódó habot egy kanál vagy kisebb szűrő segítségével merjük le a lé tetejéről. Ha már nem enged több habot az alap, akkor jöhetnek a zöldségek és az ízesítők.

Felhívják arra is a figyelmet, hogy a tiszta kocsonya készítéséhez idő kell, nem magas hőfok. Minél jobban zubog ugyanis a kocsonyalé, annál nagyobb az esély arra, hogy zavaros lesz a végeredmény, olvasható a cikkben.

Végül, de nem utolsó sorban fontos, hogy hagyjuk állni legalább fél órát a levet, miután lehúztuk a tűzről, hogy minden oda nem illő, apró részecske szépen leülepedjen az aljára. Ezután óvatosan, anélkül, hogy felkavarnánk, sűrű szövésű szűrőn át adagoljuk ki a levet, és mehet is a hűtőbe.

A falusi ember pudingjának is becézett kocsonyát egyébként nemcsak íze, hanem az egészségre gyakorolt hatásai miatt is érdemes fogyasztani, hiszen csodát tesz az ízületeinkkel. Hogy lépésről lépésre hogyan készül nagymamáink kocsonyája, arról itt írtunk.

Kapcsolódó
Ezért érdemes főzni a diót
Az előnyök túlmutatnak a puszta kényelmen.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik