HIRDETÉS
Életmód

Önkéntes nagytakarítás: tengernyi szemetet gyűjtöttek a Kiskunság féltve őrzött tavánál

Facebook / Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság
Facebook / Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság
Óriási lakossági összefogással idén is rendbe tették a területet.

Az Aktív Kalandor “Tavaszi Nagytakarítás” elnevezésű akciójához csatlakoztak a kunsági természetvédők – írta a Kiskunsági Nemzeti Park.

Idén tizenkilencedik alkalommal szerveztek szemétszedést 2025. március 22-én a Kolon-tó és Izsák környékén. A reggeli szemerkélő eső után a közel 80 önkéntes, valamint a Táncsics Mihály Általános Iskola napközis tanulói két darab 30 köbméteres konténert töltöttek meg szeméttel.

A jól végzett munka után a szervezők finom, meleg gulyáslevessel várták az önkénteseket. A takarításban résztvevő önkéntes és számos helyi szervezet mellett Izsák Város Önkormányzata, az Aktív és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ, valamint a Tegyünk Izsákért Egyesület is segédkezett.

Facebook / Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság

A “Tavaszi Nagytakarítás” keretein belül Izsák lakosságának lehetősége volt az elhasznált gumiabroncsok ingyenes leadására. Összesen 4500 személyautó, 700 teherautó, valamint 250 traktor gumiabroncs gyűlt össze.

Az elmúlt tizenkilenc év során Izsák és a Kolon-tó környékén körülbelül 550-600 köbméter szeméttől tisztították meg közösen a természetet.

Facebook / Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság

Közösségi munka

A civilek országszerte hatalmas áldozatot hoznak lakóhelyükön. Egerben évek óta padokat festenek, virágot ültetnek és megszépítik a köztereket az önkéntesek. Tavaly nyáron a helyi Waldorf iskola tanulói segítettek az Őrségi Nemzeti Park munkatársainak a természetvédelmi célú munkálatokban. A lelkes diákok természetvédelmi célú erdőkezelést végeztek. Ugyancsak 2024-ben a Velencei-tó legnépszerűbb tanösvényén szorgoskodtak helyi önkéntesek.

Kapcsolódó
Tetemes mennyiségű szemetet gyűjtöttek össze a szegedi civilek
Nem először vállaltak önkéntes munkát.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik