Izgalmas dolog nyomon követni azokat a változásokat, amik a természetben lezajlanak. A tavasz talán az az időszaka az évnek, amikor a leggyorsabb ütemben változik az élővilág. Rövid idő alatt egészen más képet varázsol elénk az aktivizálódó növényzet és akár napról-napra más állatokkal találkozhatunk, ugyanazon az élőhelyen, írta a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság.
Egy hónapon belül akár mind a négy évszakra jellemző időt is megtapasztalhatjuk, nem véletlen tartják „szeszélyes hónapnak”. Most még ugyan csak április közepét írunk, de már megmutatta igazi csalafintaságát a hónap: 26 fokos meleget, szikrázó napsütést, viharos szelet, esőt és még havazást is hozott.
A Maros mentén idén április 5-én még 20 fok feletti, igazán kellemes, tavaszias, meleg időt élvezhettünk, két nappal később viszont azt hihettük, hogy káprázik a szemünk, hiszen behavazott táj fogadott bennünket reggel. Az éjszaka folyamán mintegy 4 cm hó hullott az intenzív lehűlés mellett. Egészen abszurd, szinte szürreális látványt nyújtott, hogy a már szépen megnőtt, harsány zöld gyepeket fehér hólepel fedte be. A Bekai-halom pedig, mint egy hatalmas fehér hóbucka magasodott az élénk zölden rügyező fűzfák ölelésében
– részletezték a különleges reggel pillanatait. Kiemelték, hogy ezzel az idei évben eddig két havas napot regisztrálhattak a Makói Tájegységen, egyet januárban, egyet pedig áprilisban.
A hólepelhez nem igazán illeszkedő élénk madárdal és a napsugarak aztán délre már elolvasztották a hótakarót.
Mint arról beszámoltunk, megdöbbent a természetvédelmi őr, amikor meglátta ezt az állatot a Vértesben. Valamint arról is hírt adtunk, hogy sírást hallott egy család a faház alól Lovason, erre a látványra ők sem számítottak.