Ami régen szükségszerűség volt, az a ma emberének már csak romantikus kaland, mondjuk ki, menekülés a civilizációból. Míg régen a fára épített házak a túlélés zálogai voltak, amelyek megvédték az embereket a ragadozóktól és az ellenségtől, addig mára leginkább gyerekek romantikus játszóhelyére asszociálunk róluk. Pedig minden túlzás nélkül elmondhatjuk, hogy a műfaj ma is él, és virágzik.
Ősi ösztöntől vezérelt, ami nem csak biztonságérzet ad, hanem kielégíti a természet és harmónia iránti vágyunkat, amit csak a fákkal körbeölelve élhetünk át. Amennyiben kipróbáljuk a lombházat, akkor nem csak közel kerülünk a természethez, hanem a természet részei leszünk.
Ha úgy döntünk, hogy kipróbálnánk egy ilyen lakot, akkor nem árt tudni, hogy csak saját tulajdonunkban lévő területen készíthetjük el. A szakemberek szerint a legfontosabb, hogy a munka megkezdése előtt válasszuk ki a megfelelő fát, ugyanis ez mutatja meg, hogy mekkora alapterületű ház építhető rajta. Elengedhetetlen persze, hogy egészséges és minél idősebb fát válasszunk, ami megfelelő lesz arra, hogy magán hordjon egy épületet. Javasolt a kemény fa, például tölgy, dió, platán, vadgesztenye vagy bükk. A ház alapja a törzs egy harmadának magasságára helyezhető.
Kapcsolódó anyag >>> A fák is részei az erdő közepén épült háznak
Aki úgy gondolja, hogy egy ilyen ház az alapvető komfortnak sem felel meg, azoknak mindenképp érdemes megnézni az alábbi fotókat. Mert így is lehet!
A ház egy része fahasábokból épült, aminek számtalan előnye van:
- természetes anyagokat használunk, tehát környezetbarát
- szakértelem nélkül, sajátkezűleg építhető
- egyedi kivitelezésű
- szigetelése rendkívül jó
- nyáron hűt, télen melegen tart
- a legolcsóbb, az eddig használt építőanyagok közül
- hagyományos építőanyagokkal együtt is alkalmazható
- egyedileg díszíthető
- 100 m2 ház külső falfelületéhez elég lenne kb 100.000.-Ft értékű, 8 erdei m3 , erdei fenyő tűzifa
A méret tetszőleges lehet: a sufnitól a többszintes családi házig. Statikailag a több szint az ácsolattól függ, amennyit a fagerendák elbírnak, annyival terhelhető a szerkezet. A fal terhelhetősége, mivel fából és cementes habarcsból áll, szinte korlátlan. Az ilyen építésű ház készítésének lépéseiről, alapvető tudnivalóiról már korábbi cikkünkben írtunk.