Valószínű, hogy a Torontóban élő „papír-művésznek”, Calvin Nichollsnak is hasonló élményei vannak, azzal a különbséggel, hogy neki sikerült a papírjátékot művészi szintre emelnie. A férfi nem csupán hajtogatja a papírdarabokat, hanem bámulatos műveket alkot belőle.
Ihletet a természetből meríti és hihetetlen mesterművek kerülnek ki kezei közül, és valóban lenyűgöző, hogy
Calvin munkái bizonyítják, hogy milyen kicsi a határvonal a 2D-s és a 3D-s látványteremtés között. A fény és az árnyék kölcsönhatását kihasználva valóságos papírszobrokat alkot. Munkái között van olyan darab, amit egy hónap alatt készített el, és akad olyan is, amin két évig dolgozott.Ha jobban megnézzük, akkor valóban úgy tűnik, hogy ez a kutya néz valakit.
Első ránézésre hinnénk, hogy ez papírból van? Ugye, nem?
A papírszobrok készítésénél az első lépésben kemény kartonból „alapozza” meg az állatot, hogy művének megfelelő tartást adjon. Kis, különálló darabokból, aprólékos munkával áll össze az egész.
Minden szobra professzionális kivitelezésben valósul meg. Ezekhez időnként különböző típusú papírokkal dolgozik.
A szárnyak és a tollak részleteinek kidolgozása az egyik legnehezebb feladat.
Annak érdekében, hogy szobrai 3D hatásúak legyenek, több rétegben helyezi egymásra a papírdarabokat.
A „fehér a fehéren” szobrai is méltán népszerűek.
A paradicsom madár alkotásával Nívódíjat és a művészek” Choice “díját is megnyerte.
Az „Oroszlánkirály”.
Az általam megalkotott művészet képes ötvözni a szenvedélyt a vadon élő állatok-, a természet-, a fotó-, és a szobor világával. Úgy érzem, nagyon sok tapasztalattal és tudással lettem gazdagabb az elmúlt 30 évben. 1980-ban, mikor elkezdtem, nem hittem volna, hogy minderre képes leszek.
Fotók a művész facebook oldaláról.