Az agyag, akárcsak az ember, a Föld része. Hozzánk hasonlóan rokona a víz, a Nap és a levegő elemeinek. A tudósokat máig foglalkoztatják az agyag bámulatra méltó tulajdonságai, de még távolról sincs magyarázatuk számtalan csodálatos hatására. Néhányról azonban biztosan tudunk.
Míg az antibiotikumok nemcsak a kórokozókat, hanem a hasznos baktériumokat is elpusztítják, az agyag csak az egészségre ártalmas mikrobákat és mérgeiket semmisíti meg. Oroszország északi területein, ahol a téli hidegben az emberek nagyon zsíros ételeket esznek, agyagos vizet isznak rá, amely megköti a zsírt és védi az ereiket.
Többféle agyag létezik
A fehéragyag vagy más néven kaolin, a legtisztább agyagnak mondható. Amennyiben vas-oxid keveredik a kaolinhoz, akkor rózsaszín, vörös vagy barna agyagról beszélünk. Tulajdonságai megegyeznek a fehérével, annyi különbséggel, hogy a több vastartalom van bennük. Talán a legismertebb a zöldagyag. Magas fokú ioncserére képes, viszonylag zsíros, min. 40 százalékos szilícium tartalmának köszönhetően. Nemcsak méregtelenít, de a nehézfémeket is képes megkötni.
- Helyreállítja testünk pH-egyensúlyát, és egyes kutatók szerint stabilizálja elektromágneses rendszerünket is.
- Az agyag arra is képes, hogy felvegye és lekösse az emésztőrendszerünkbe jutott toxinokat és mérgeket, mielőtt a vérkeringésünkbe kerülnének. Mivel lefelé halad a testünkben, hatalmas tisztítóeszközként viselkedik, majdnem olyan, mint egy porszívó.
- Nem csak a testet tisztítja ki, energia-egyensúlyunk helyreállításában is a segítségünkre van.
- Erősíti az immunrendszert
- Harcba száll a sejtkárosodást, öregedést okozó szabad gyökökkel
- Védi és méregteleníti a májat
- Nagyszerűen beválik borogatásként, fejfájás elleni pakolásként, jó ekcéma, akne, horzsolások, ficamok és bakteriális fertőzések esetén. Tehetünk agyagot a fürdővizünkbe, használhatjuk masszírozásra, mélytisztító arcpakolásban és a bőr fiatalítókúráiban.
Agyagos víz előre elkészítve
- Üveg- vagy cserépedénybe (ne használjunk fémet) öntsünk egy liter hideg ásvány- vagy forrásvizet. Tegyünk hozzá négy evőkanál agyagot. Ne keverjük fel.
- Állítsuk az edényt napra – az ablakpárkány nagyszerűen megfelel – három-négy óráig.
- Fogyasztás előtt jól keverjük fel egy műanyag kanállal (a fém nem jó). Apró kortyokban igyunk meg belőle naponta két pohárral. Minden egyes kortyot tartogassuk a szánkban néhány másodpercig. Nincs rossz íze – bár az állaga kétségtelenül furcsa egy kicsit. Az a legjobb, ha reggel, közvetlenül ébredés után isszuk meg az agyagos vizet. Ha erre nincs mód, akkor egy könnyű ebéd vagy vacsora előtt kerítsünk rá sort.
- Ezt a vizet napos helyen tarthatjuk, amíg el nem fogy.
Gyors módszer
Egy pohár hidegvízben keverjünk el egy teáskanál agyagot. Tehetünk hozzá egy kevés mézet, ha szeretjük (cukrot nem). Az agyagot egy csésze hideg borsmentateához is hozzáadhatjuk.
Javaslat: az első héten az előre elkészített vizet igyuk, és ne keverjük fel használat előtt.
Ne melegítsük meg az agyagos vizet, mert elveszíti a gyógyhatását. Kizárólag hidegen vagy szobahőmérsékleten fogyasszuk.
Fontos
Mielőtt agyagot fogyasztunk, mindig konzultálni kell a háziorvosunkkal. Noha általában teljesen ártalmatlan anyag, bizonyos betegségek esetén (például magas vérnyomás vagy székrekedés) csak orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható. Arra is vigyázzunk, hogy soha ne lélegezzük be a szemcséit.
Forrás: Alla Svirinskaya: Energia titkok