A fotográfia története a XIX. század elejére nyúlik vissza
A társadalom minden szintjén tömeges igény jelentkezett a valóságot legteljesebben megközelítő ábrázolás rögzítésére.
A fényképezőgép őse, a camera obscura képalkotását már az arabok is feljegyezték i.sz. 900 körül. Használata a XVII. század óta széles körben elterjedt a művészek között. Az ezüstsók fényérzékenységét pedig a XVIII. század elején fedezte fel Johann Heinrich Schulze német vegyész.
A XIX. század legfőbb irányzata a Biedermeier, a gépek, a technika iránti tisztelet, modernség, illetve az ezek által a valósághű ábrázolásra való törekvés mintegy szükségszerűvé tette a fotográfia feltalálását. Az igény megjelenésével egyidejűleg, egymástól függetlenül több kutató is megoldotta a camera obscura által rajzolt kép rögzítésének technikai problémáját.
Joseph Nicéphore Niépce és Louis Daguerre találmányát Daguerre pártfogója, Arago, a nagy tekintélyű fizikus és csillagász 1839. január 7-én jelentette be a Francia Akadémián. Miután a francia állam a találmányt életjáradék fejében megváltotta, a világnak ajándékozta, hogy bárki szabadon foglalkozhasson a fényképezéssel.
Ugyanez év augusztus 19-én a Tudományos és Képzőművészeti Akadémia együttes ülésén hihetetlen nemzetközi érdeklődés közepette, a vegyi eljárást részletezve ismertette a dagerrotípia készítését. Ezt a napot, 1839. augusztus 19-ét, tekinthetjük a fényképészet megszületésének. (Forrás: sasofotó)
Ilyen, mikor forró vizet öntünk ki a Sarkvidéken

Szélerőművek Hollandiában

Pókhálóval átszőtt erdő Skóciában

Vadászó sas

Namíbiai sivatag

Flamingó gyülekezet

Repceültetvény Kínában

Séta

Kaméleon pillanat

A lebegés művészete

Kutyaszánnal a Sarkvidéken

Árvíz után Szlovéniában

Zsákmányra várva

Pongyola pitypang naplementekor

Hangyák a mézcsepp körül

Esti gyülekező

Senegálban ilyet is láthatunk

Esős pillanat

Mókus boldogság

Zuhanás előtti tájkép Norvégiában

Harcosan, hangosan

Anyura várva

Ez is érdekelhet: A legtöbb díjat elnyert magyar fotó