Végre süt a nap.
A melegedő hőmérséklet, a ragyogó napsütés szabadba csábítja az embereket, hogy kimozgassák végtagjaikból a tél fáradt lustaságát, és belélegezzék a friss, tavaszi illatot.
Ilyenkor minden érzékszervünk issza a tavaszt. Fülünkkel gyönyörködünk a madárcsicsergésben, szemünkkel isszuk az éledő természet látványát, a virágok színpompáját, orrunkkal beszippantjuk a friss levegő illatát.
Az erdei séta jó hatással van a testre és a lélekre egyaránt
Kirándulásaink alkalmával felfedezhetjük az éledő természet apró szépségeit: az előbukkanó friss hajtásokat, a mozgolódó rovarokat, bogarakat, a nyíló virágokat.
Az elszántabbak ebben az időszakban elkezdhetik feltölteni házipatikájukat különböző gyógynövényekkel, hisz a gyógynövények első hajtásai is megtalálhatók, ha valaki odafigyel: ébred a galagonya, pásztortáska, a tyúkhúr, de az erdőben egyéb növények is akadnak szép számmal, amik gyógyhatással bírnak, például az örökzöldek, amiknek minden részéből gyógyhatású készítmény készíthető, az erdei fenyő rügykivonata például remek szer ízületi gyulladásra.
A gyűjtés előtt érdemes mindenféleképpen tájékozódni: hazánk értékes növényállománya között rengeteg védett faj található, amelyeket leszedni semmiképpen nem szabad. Tilos továbbá növényeket szedni természetvédelmi területen is.
A hosszú téli hónapok után szervezetünkre jó hatást gyakorol, ha a szabadban sétálunk, hisz a szervezet ilyenkor a külső ingerek hatására egyértelműen feltöltődik.
Talán ekkor tudatosodik csak igazán bennünk, mennyire be vagyunk zárva a téli hónapokban.
Ideje hát túracipőt húzni, vár a természet.
Kiemelt kép: Pixabay.com