Életmód

Ködös hajnalok krónikása a Bükk-vidék szerelmese

Laczkó Gergő
Laczkó Gergő
A behavazott hegyek fenséges látványa magával ragadja a szemlélőt.

Fotós oldalakban bővelkedik a Facebook, közülük is kiemelkedik a Borsodi Zóna, ahol varázslatos felvételek mesélnek a hegyvidéki tájról.

Az oldal gazdája a Kazincbarcikán élő Laczkó Gergő, akinek más hobbifotósokhoz hasonlóan a fotózás és a természetjárás jelenti a kikapcsolódást. A természetbarát szakmája épületgépész-technikus, egy helyi vállallatnál dolgozik vegyipari kezelőként.

Kedvenc témám a ködös táj. A köd egyfajta misztikumot kölcsönöz a képeknek, nagyon látványos is tud lenni

– mesélte Gergő a Sokszínű vidéknek.

Gergő rendszeresen posztol gyönyörű felvételeket a borsodi táj szépségeiről. Szívesen nyújtott át nekünk egy színes tablót, melynek segítségével bejárhatjuk a tüneményes vidék minden zegzugát. A hobbifotós képein a Cserehát és a Bükk-fennsík mellett a Bódva völgyének legszebb részei elevenednek meg.

Galéria
Facebook / Borsodi Zóna

A kevésbé ismert helyeket részesítem előnyben, ezért szeretem nagyon az Aggteleki Nemzeti Parkot és a Bódva-völgyét. Ezeken belül a Jósvafő és Szelcepuszta között található Szelce-völgy, vagy Tornaszentandrás Árpád-kori temploma is kedvenc helyeim

– magyarázta a fotós.

A köd bűvkörében

A ködös táj gyakran megbabonázza a hobbifotósokat, Jakabházy Miklós a Tatai Fényes Tanösvényen örökítette meg a pompás időjárási jelenséget. Egy dunaújvárosi nyugdíjas pazar felvételeken mutatta meg a hajnali ködpárába burkolódzó iparvárost. Idén februárban Piliscsabán fotóztak egy ritkán látható légköri jelenséget, melyet a népnyelv csak Brocken-hegyi kísértet néven emleget.

A cikkben szereplő fotókat Laczkó Gergő készítette, akinek további képei ITT elérhetők.

Kapcsolódó
Mesebeli fotók egy ködös reggelről
Az ősz köszöntése a ködfátyol. Most Salgótarján környékén készültek csodás felvételek.
Olvasói sztorik