Életmód

Egyetlen kattintással ellenőrizhető, veszélyes-e a csapvizünk

pixabay
pixabay
Jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy megfelelő minőségű-e a csapvíz.

Folyadékpótlásra szükségünk van, és a legegészségesebb, ha nem üdítőket, hanem tiszta vizet iszunk. A legolcsóbb, ha kinyitjuk a csapot, és töltünk egy pohár vizet, azonban jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy a csapvíz megfelelő minőségű, írta a Ripost.

Bár hazánkban a vezetékes víz jó minőségű, még mindig sokan bizalmatlanok vele szemben. Viszont vannak olyan területei az országnak, ahol nem jó a minőség, illetve előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor ugyan a csapvíz jó minőségű, de mire a poharadba kerül, szennyeződik.

Vannak intő jelek, amik arról árulkodnak, hogy valami probléma van az ivóvízzel

  • Zavaros, rossz az illata: Ha sárgás, zavaros a csapvíz, ne igyál belőle, és minél hamarabb jelentsd be a vízszolgáltatónál.
  • Láthatatlan ártalmak: A legnagyobb ártalom az ólom és az arzén lehet, de ezeknek semmi jelét nem fogod látni, a csapvíz lehet mérgezett úgy is, hogy szép, tiszta, és egyáltalán nem zavaros.

Egészségünkre káros hatások

  • Az arzén hosszú távon nagyon káros a szervezetre, már kis mennyiségű arzénes csapvíz ivása is összefüggésbe hozható a cukorbetegséggel, és bizonyos rákos megbetegedésekkel.
  • Az ólom az elavult, ólom felhasználásával készült vízvezetékekből oldódhat az ivóvízbe. Felnőtteknél vérszegénységet, idegrendszeri panaszokat, vérszegénységet okozhat az ólommal szennyezett víz fogyasztása, kisgyerekeknél pedig károsan hathat az idegrendszer fejlődésére.

Ide kattintva tudod ellenőrizni, hogy nálatok van-e ólom a csapvízben.

A vizet nem csak ivásra, főzésre használjuk, hanem a növényeinket is öntözzük vele. Mutatunk pár egyszerű módszert amikkel csökkenthető a kerti vízszámla.

Kapcsolódó
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik