Életmód

Beindult az üvegvisszaváltási turizmus Ausztriában

Getty Images
Getty Images

Február eleje óta a fogyasztók jóval több pénzt kapnak az üres sörösüvegért és sörös rekeszekért Ausztriában, mint Németországban, ami azt eredményezte, hogy tömegek járnak át csak visszaváltás céljából az osztrákokhoz a határ túloldaláról, írja a Tagesschau.

A cikk szerint az újrahasznosítható sörösüvegek ára 9 centről 20 centre emelkedett Ausztriában ebben a hónapban, miközben a németeknél ez csak 8 cent. Vagyis ha valaki Németországban megvesz egy Ausztriában is visszaváltható sörösüveget, és azután 8 centet fizet, majd visszaviszi Ausztriába, azon 12 centet nyer.

Ráadásul a sörös rekeszeket 20 üres üveggel együtt 7 euróért veszik vissza Ausztriában, ami több mint dupla annyi, mint a németeknél, ahol 3,1 eurót fizetnek értük.

Mindez úgy lehetséges, hogy egy átlagos visszaváltható üvegről nem derül ki, hogy azt a határ melyik oldalán adták el. 

Christian Thiel, a Schönramer sörfőzde munkatársa arról beszélt, az első napokban katasztrofális volt a trend. Tud olyan esetről, amikor tréleren vittek a felvevőponthoz 50 rekesznyi sört Németországból Ausztriában, de ezt visszadobták, mert csak „lakossági mennyiséget” tudnak átvenni.

Florian Berger, az Ausztriai Sörgyárak Szövetségének szóvivője arról beszélt, a határ menti kereskedők arról számoltak be, hogy a megszokottnál nagyobb az üvegvisszaváltási forgalom.

Ugyan a Spar szerint ők nem tapasztaltak érdemi növekedést, ez a napokban várható, mert a német és az osztrák sajtó is tele lett a hírrel, így azok is élhetnek ezzel a pénzkereseti lehetőséggel, akik eddig nem tudtak róla.

A palackvisszaváltás Magyarországon is gyakran előkerülő téma. Nemrég írtunk róla, hogy egy 248 fős vasi falu például feltalálta magát, azt pedig itt mutattuk be, mit tegyünk, hogy az automata biztosan visszavegye a flakonokat.

Kapcsolódó
Brutális számokat közölt a palackvisszaváltásról a MOHU
Az elmúlt fél évben több mint egymilliárd műanyag palackot, fémdobozt és üveget váltottak vissza Magyarországon.
Olvasói sztorik