Sokan nem tudják, de a lucky bamboot, vagyis szerencsebambuszt a kertészek ” alkották” meg és profi marketingfogással világhírűvé tették, mondván szerencséből sosem elég -olvashatjuk a Kertvarázsmagazin oldalán.
Elmondhatjuk, hogy szerencsebambusznak sem a bambuszhoz, de talán a szerencséhez sincs sok köze, de ha már hiszünk a négylevelű lóherében, akkor miért ne hozhatná meg a szerencsénket ez a növény is?
A szerencsebambusz nem más, mint a dracena egyik fajtája
Egészen pontosan a Dracaena sanderana. Ma már megvásárolhatjuk szinte bármelyik virágboltban és kertészetben. Vágott virágként csokorba fűzve szépen mutat, de kis, mutatós tálkában is szép lehet lakásunk bármelyik szegletében. Ajándékba is adhatjuk, ma már létezik külön fiú és lány szerencsebambusz is, ami jó szerencsét hozhat magányosoknak párkapcsolat kialakításához.
Vízbe téve hamar gyökeret ereszt, és ha úgy gondoljuk, hogy már unjuk a vázában zöldellő keleti növényt, ültessük el egy cserép virágföldbe és máris kapunk egy szép dracenát. Szobanövényként ápolása és gondozása megegyezik a többi dracena fajtáéval, de mindenképp kerüljük a huzatos, hideg helyiségeket, és télen ne locsoljuk túl a földjét! A szerencsebambusz nem szereti a klóros csapvizet, ettől levelei könnyen sárgulnak, elszáradnak. Meghálálja, ha lágy vízzel öntözzük.
Ha azt szeretnénk, hogy vázában vagy kis tálkában sokáig díszítse otthonunkat, akkor idővel kevés, ha csak vizet kap a növény. Tápanyagra is szüksége van, és ha már túl magasra, terebélyesre nőtt érdemes cserépbe ültetni.