Lauren Liess nemrég megjelent könyvében szedte össze, hogyan tudjuk variálni a faliképeket úgy, hogy jól mutassanak de mégse legyenek giccsesek. Mi pedig most továbbítjuk a tippjeit.
1
Mesterséges kilátás
Nincs ablak a konyhában? Sebaj. Az olajfestmények is megadják az alaphangot a főzéshez.
2
Felejtsük el a formalitásokat
A lazább, szalonstílusú elrendezéshez a központtól kifelé kell haladnunk a galéria megalkotásánál. A rendszertelen érzés elkerüléséért használjunk egy adott színpalettát vagy tematikát.
3
Töltsük ki az ürességet
Használjuk a művészetet a skálákkal való játszadozáshoz. Egy zömök székhez például nagyobb antik portré illik. A visszafogott színvilágú bútorokat könnyedén fel lehet dobni szemet gyönyörködtető alkotásokkal.
4
Szokatlan elemek
Minden lehet művészet. Mint például ez a hordalékfa, amit Liess édesapja talált még anno halászat során. Nagy méretű, de esztétikailag megállja a helyét.
5
Ne ragaszkodjunk a keretekhez
Csak egy példa: a vintage iskolakönyvek lapjai remekül mutatnak a falon, különösen folyosókon vagy gyerekszobákban. Könnyed, de mégis elegáns vonulat.
6
Függőleges elrendezés
Ideális szűk helyekre tervezni, így szobasarokba vagy ablakok közé, mert megnyújtja a teret. A képekkel lehet játszani, egy-egy szélesebb darab ad egy kis csavart a dekorációnak.
7
Menjünk a nagyra
A méretes képek karaktert adnak a nappalinak, ráadásul gazdaságosabb is, mintha galériát álmodnánk meg a falunkra.
8
Ne gondoljuk túl
A kevesebb néha több, pláne, ha texturált háttérrel dolgozunk. Itt a dinnye önmagában nem nagy szám, a környezettel viszont tökéletes összhangban van. Ilyen eseteknél az egyszerű grafikus elemek is jól működnek a variált tapétaminták között.