- A vidéki stílusú konyhabútorokat hagyományos, egyszerű vonalvezetés és elrendezés jellemzi.
- A bútorok frontjai mindenképpen fából készülnek, azok inkább közép- vagy sötét színárnyalatokat használnak.
- Az ajtófrontok általában nemesfából készülnek, mint például: hárs, cseresznye, éger, gesztenye, dió. Fontos, hogy a fa erezete mindig látszódjon, ezért inkább csak páccal fedjük a konyhabútor ajtófrontjait festék helyett.
- Persze ehhez nem kell ragaszkodnunk, festett ajtófrontot is használhatunk, de a stílusjegyeknek érvényesülnie kell a konyhánk egyéb markáns kiegészítőjeként. Ilyen például a jól látszódó gerenda is.
- Apácarácsos ajtókkal, díszkorlátokkal, mintás porcelángombos fogantyúkkal, vidéki stílusú kürtős páraelszívóval és antik hatású fűszertartókkal nagyon szép összkép alakul ki!
- Lábasainkat, bögréinket tarthatjuk akasztókon lógatva, illetve a fiókok mellett/helyett használhatunk kihúzható fonott kosarakat is! Alkalmazhatunk továbbá vidékies stílusú asztalterítőket, illetve a bolhapiacról beszerezhetünk antik-rusztikus kiegészítőket, amikkel még jobban feldobhatjuk konyhabútorunkat.
- Ha viszonylag nagy helyünk van a konyhában akkor érdemes ezt a stílust választani, mert egy tágas helyen a rusztikus konyhabútor nagyon jól mutat.
- A vidéki konyha családias légkörét hozhatjuk el otthonunkba, ha az étkezőt a konyhában, vagy annak közelében alakítjuk ki. Ehhez elengedhetetlen, hogy nagy térrel rendelkezzünk ebben a helységben.
- Tévedés azt hinni, hogy a fehér szín nem illeszkedik a country stílusú bútorokhoz. Íme néhány gyönyörű példa:
Forrás: luxuskonyhabutor.hu
Ez is érdekelhet: A rusztikus konyha szerelmeseinek ezt látnia kell