Egyik sem tűzoltói feladat, így ezekben az esetekben csak a megfelelő szakképzettséggel és engedéllyel rendelkező szakemberek avatkozhatnak be – írta a teol.hu.
A portál kérdésére egy méhbefogással és darázsirtással foglalkozó cég vezetője elmondta:
A méhek rendkívül hasznos élőlények, ezért nem szabad őket irtani. Erre csak akkor kerül sor, ha a raj olyan helyre fészkelte be magát, ahol nem megoldható a befogásuk, és veszélyeztetik az embereket. Ezzel szemben a darazsak kártékonyak.
A lódarazsak a legveszélyesebbek, hiszen méretükből adódóan nagyobb dózisú mérget képesek befecskendezni az emberbe egy szúrással. Jellegzetességük, hogy többnyire régi házaknál, a rágcsálók járatait használva építik meg a fészküket. Ahogy a kolónia növekszik, úgy a fészek is egyre nagyobb lesz.
A gipszkarton mögött meghagyott üreg kiváló fészkelőhely mindegyik fajnak. Kiváltképp a francia darázs szereti ezt, amely rendkívül agresszíven védi a környezetét. A szakember elmondta:
A padlásokra épített fészkek általában nagyon népesek, hiszen nem akadályozza fal a terjeszkedést, és a darazsak akár hordóméretűre is növelhetik azt. Tipikus hely a használaton kívüli kémény is.
A fészek irtásának nem ajánlatos házilag neki állni, mert a boltokban kapható darázsirtó szerek ekkora létszámmal nem bírnak el. A fészekben több tízezer darázs élhet, amelyek mindegyike támadásra képes.
A legnagyobb fészek, amit leszedtem, 170 centiméter magas és 60 centiméter széles volt – említette a szakember.
A részletekről ITT OLVASHATSZ bővebben.
Fotók: Facebook/Hornetclean