Michalkó Gábor Magyarország modern turizmusföldrajza című könyvében azt írja, hogy a Nyugat-Dunántúlon, Vas megyében fekvő Chernelházadamonya a leghosszabb településnév, de ezzel lehet vitatkozni.
A Csámborgó riportjában arról írt korábban, hogy a település két falu, Csernelháza és Damonya egyesítéséből jött létre 1925-ben, és ha innen nézzük, nem 17, hanem csak 16 betűből áll a neve.
További érdekesség, hogy a 19 betűből álló Békés megyei Reformátuskovácsháza, a 18 betűs Péliföldszentkereszt és a szintén 18 betűs, Keszthely közelében található Nemesboldogasszonyfa is joggal pályázhatna a leghosszabb nevű település címre, csakhogy már egyik sem önálló falu.
Ha a nagy Magyarországot vesszük, a 19 betűs erdélyi Szépkenyerűszentmárton lenne a rekorder. Ennél is hosszabb, 22 betűből leírható a Brassó megyei Nyugotifelsőszombatfalva, de közigazgatásilag már ez sem önálló.
Jászfelsőszentgyörgy Gyömrőn és Sülysápon keresztül 67 kilométerre fekszik Budapesttől, és nem csak a névtábla hosszúság miatt érdemes ide ellátogatni.
A falu központjában áll sárkányölő Szent György szobra, de 2007-ben kerültek itt már elő mamut csont- és agyarmaradványok is. Ez volt az első teljes mamutcsontváz, amelyet az Alföldön találtak.