Az állatvilágban a túlélés érdekében gyakran a legkülönbözőbb technikákat kell bevetni. Ilyen az álcázás is, ami a legtöbb esetben az életet jelentheti számukra. A prédaállatok igyekeznek beleolvadni a környezetükbe, hogy elrejtsék magukat, a ragadozók pedig azért, hogy a vadászat során könnyebben ejtsék el a zsákmányt.
A mimikri az evolúció során alakult ki, s azt jelöli, mikor egy élőlény felveszi vagy leutánozza azaz mímeli egy másik élőlény viselkedését, mozgását, külalakját, sőt, adott esetben szagát is. A jelenség nem kizárólag az állatvilágban figyelhető meg, az egyedfejlődés során rengeteg növény is megtanulta az utánzás művészetét.
A rejtőzködésről többnyire mindenkinek a kaméleon jut eszébe, de az alábbi képeket látva elmondhatjuk, hogy nem feltétlen a kaméleon vinné el az álcázás címét.
Lenyűgöző, hogy a természet mire képes és köszönet a fotósoknak, akik mindezt megörökítik.
Levélfarkú gekkó
Zsiráf
Varangy
Botsáska
Szakállas bagoly
Az alábbi videón mozgás közben láthatjuk a mohás-páfrányra is keresztelhető különleges Trychopeplus thaumasiust. Billegő, kecses mozgása nem mindennapi látvány. Köszönet Andreas Kay-nak, aki Ecuador esőerdejében rögzítette ezt a csodálatos kis kalandot.
Címlapfotó: projectnoah.org