Májusban sarkantyús teknősök születtek a debreceni állatkertben, az állatok a napokban csatlakoztak családjukhoz, fajtársaikhoz – közölte az intézmény igazgatója pénteken az MTI-vel.
Nagy Gergely Sándor tájékoztatása szerint az első kis teknős május 8-án bújt ki a tojásból, két testvére pedig a következő napon követte példáját: ők az első saját nevelésű sarkantyús teknősök (Geochelone sulcata), amelyek az állatkertben látták meg a napvilágot.
A mostanra tenyérnyi nagyságúra nőtt, jó étvágyú és életerős apróságok a napokban csatlakoztak fajtársaikhoz, így Debrecenben, az állatkert történetének legnagyobb – 8 egyedből álló – sarkantyús teknős állományát láthatják az érdeklődők – ismertette az igazgató.
Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfajára a Szaharától délre eső száraz szavannák fokozatos elsivatagosodása jelenti a legnagyobb veszélyt. Az élőhely pusztulása mellett létüket az illegális állatkereskedelem fenyegeti, ezért szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) kihalással fenyegetett fajok vörös listáján, valamint a Washingtoni Egyezmény (Egyezmény a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről) II. függelékében
– magyarázta Nagy Gergely Sándor.
Kiemelt kép: Facebook/Debreceni Állatkert