Egy szegedi nyugdíjas erdész selejtezett tűzifából hatvan darab madárodút készített Szegeden, Borsi Ferenc kezdeményezését pedig felkarolta a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium. Közös céljuk, hogy minél több lakott területen lévő fára, kiserdőbe madárodú kerüljön a csongrádi megyeszékhelyen, írta a Délmagyarország .
Az erdészeti középiskola egykori tanulója, Borsi Ferenc nyugdíjas erdész kereste meg alma materének pedagógusait a kiváló ötlettel. A tanárok mellett a Szegedi Környezetgazdálkodási Nkft. igazgatója, Makrai László is a nemes ügy mellé állt, hiszen ő is az iskola padjait koptatta egykor. A környezetgazdálkodási cég a kivágásra ítélt, odvas fákat rendszeresen ritkítja Szegeden, amiket azután tűzifaként értékesít. Makrai igazgató úr ajánlotta fel az iskolának a madárodúkhoz ezeket a kivágott fákat.
Borsi Ferenc ötletgazda, nyugdíjas erdész műhelyében hatvan darab A-típusú madárodút készített el erre a célra. Ezeket a kis nyílású odúkat az iskola egy-egy tanulócsoportja fogja a következő hetekben kihelyezni az intézmény szegedi csemetekertjében élő fákra
– tájékoztatta a Sokszínű Vidéket Szabó József tanár.
A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium diákjai kedden Szabó József és Bódi János tanár urak felügyelete alatt két fára erősítettek odút az iskola csemete kertjében. Az “A típusú” madárodúkba kék cinegéket és barátcinegéket, kis testű madarakat várnak. Szegeden egyébként rengeteg helyre telepítettek az utóbbi években madárodúkat.
A pedagógusok nagyon örülnek nyugdíjas erdész ismerősük ötletének, hiszen erdészeti iskolájukban a környezeti nevelés hosszú évtizedek óta hangsúlyos szerepet játszik. Kollégáival együtt reméli, hogy az iskola elvégzése után tanulóik fogékonyak maradnak a környezetvédelemre, és a későbbiekben aktívan részt vállalnak majd akár a madárvédelemben is.
Kiemelt kép: Pixabay