A Rescape, a nemzetközi hírű fényművészeti csoport, a Limelight Magyarországon egyedülálló tárlata első alkalommal Debrecenben tekinthető meg a virágkarnevált megelőzően augusztus 17-20. között, írja a haon.hu.
Az idei téma a természet és a technológia kapcsolata, így a fényinstallációk és vetítések az állatok, növények és az ember jelenlétét vizsgálják a természetben. Lélegző növények, a harmonikus együttélést szimbolizáló medveállatka és az ember jelenlétére megnyugvó fénylugas várják a látogatókat az idei Rescape fénytanösvényén.
A tárlat az installációk bemutatásán túl a Debreceni Egyetem homlokzatára készített 3D épületvetítéssel egészül ki. A videó mapping műalkotásnak köszönhetően egy együttműködéseken alapuló világ születésének lehetünk tanúi a Limelight csapata, a Limelight Academy Projection Mapping Masterclass révén. A megfigyelésen túl a helyszínre komponált zene segítségével még hatékonyabban átélhetjük a varázst.
Egy korábbi fényfestésük a Debreceni Egyetem homlokzatán:
Az Another Nature interaktív fényinstallációk alkotói a szemlélődés és a felfedezés élményének újraélésére hívják a látogatókat egy hat állomáson végigvezető fénytanösvényre, amelynek főszereplői mikroléptékből felnagyított növények, állatok és optikai jelenségek.
A 15 éves fényművészeti múlttal rendelkező, nemzetközi hírű Limelight 3D Projection Mapping csapata és a felfújható, óriás fényszobrokat, filmes és színházi látványelemeket tervező Koros Design alkotásaiban a természethez való kapcsolódás gesztusai köszönnek vissza: interaktív felfedező sétára invitálnak bennünket.
A flóra és fauna birodalmába lépve különös organizmusokkal találkozhatunk, testközelből tapasztalhatunk meg alapvető működési mechanizmusokat, és vizsgálhatunk olyan rejtett ökoszisztémákat, amelyeket egyébként észre sem veszünk.
Kiemelt kép: Instagram/limelight3dmapping