Virágos mezőkbe öltöztek hazánk tájai, lenyűgöző fotósorozatot mutatunk

Májust talán nem véletlenül hívjuk a legszebb hónapnak. Zöldül, színesedik a természet, szinte mindenhol virágzással ajándékoz a táj, az alábbi fotók pedig mindennél beszédesebbek.
Kapcsolódó cikkek

Az országban bármerre járunk mindenhol fantasztikus virágmezőkkel találkozhatunk. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány bámulatos felvételt, amit a Sokszínű Vidék, a Csodálatos Magyarország és a Vadon élő virágok csoportjába küldték be az olvasók, fotósok. Köszönet érte!

Bíborhere virágzást több helyen is csodálhattunk az elmúlt napokban. Sokan nem tudják, de takarónövényként és zöldtrágyaként alkalmazva rendkívül előnyös tulajdonságokkal rendelkezik: gyomelnyomó képességű, számottevő mennyiségű nitrogént köt a légkörből, 40-50 cm mélyre hatoló gyökérzetével átszövi és javítja a talaj szerkezetét. Kifejezetten ajánlott rosszabb állapotú, savanyodott talajok nitrogénpótlására. Gyökérzete 40-50 cm mélységig hatol le a talajban, amely jótékonyan hat a fizikai tulajdonságokra. Mulcsként a felszínen hagyva porosodott, erodált talajok védelmét szolgálhatja.

Knapp Gyula talán az egyik legszebb bíborherével díszített tájat örökítette meg a szandai Cservölgypusztán. Nógrád megye csodaszép!

A pipacs vagy vadmák (Papaver rhoeas) a mákfélék családjába tartozik, kerti mák őse. A Papaver nemzetség más fajait szokták pipacsnak hívni, ezért szerencsésebb a közönséges pipacs, mezei pipacs vagy vetési pipacs névvel illetni. A 30-80 centiméter magasra növő, egyéves növény virágai 5-8 cm átmérőjűek- írja a balkonada.cafeblog.

Barabás Hajnalka Fót környékén készült fotói első ránézésre úgy tűnnek, mintha egy Monet festmények lennének. Gyönyörű!

Harmath Beáta fantasztikus  fotóiban már gyönyörködhettünk az oldalunkon, most a pipacs esti fényekben tündöklő változatát mutatta meg.

A mák több oldalú felhasználhatósága révén egyik legbecsesebb díszítő és hasznos szántóföldi növényünk.

Virág Anikó Tápszentmiklós határában elképesztő érzékkel örökítette meg a mákvirágzást.

Ili Tölgyesiné – Szeged környékéről küldte be fantasztikus fotóit, melyen a pipacs a mák és a szarkaláb díszíti a tájat.

Nagy Mariann felvétele szintén Szeged környékén készült. A fotó önmagáért beszél.

Dobó Anikó virágos színkavalkádja Mórahalom térségében született.

Pipitér és ebszékfű, kamilla

Farkas Kornél Mogyoród térségében fotózta le a káprázatos tájat, búzavirággal, pipaccsal és kamillával.

Orbán Andrea a Zala-rétről készített mesés felvételeket. Már virágzik a fokozottan védett sárga sásliliom (Hemerocallis lilioasphodelus), a Szibériai nőszirom (Iris sibirica) és a Kígyógyökerű keserűfű (Persicaria bistorta).

Sebestyén Henrietta fantasztikus fotója a Fertő tónál született, százszorszépek és ürgék társaságában.

Címlapfotó: Barabás Hajnalka

Vadvirágos sávokkal védekeznek a kártevők ellen a termőföldeken
Igyekeznek növelni a gabonaféléket támadó kártevők természetes ragadozóinak számát, és csökkenteni a permetezés mennyiségét.