A muskátli nem véletlenül kedvence szinte a legtöbb virágos teraszt, erkélyt, udvart megálmodó és berendező háziasszonynak vagy háziúrnak, hiszen az egyik leghálásabb balkonnövényünkről van szó. Kis odafigyeléssel és gondoskodással májustól októberig ontja a virágait.
A Teol cikkében azt írja, hogy a virágot október vége felé vagy november eleje érdemes fagymentes helyiségbe átrakni, am lehet egy nyári konyha, folyosó, pince, előszoba, garázs. A lényeg, hogy a muskátlitövek 4-10 fok között pihenjenek a tél során.
Nincs különösebb gond a futómuskátlival sem. Télen mérsékelten meleg helyen (legföljebb 15 fokon) érzi jól magát, és nem kell túl gyakran öntözni. Ládáit érdemes ablak közelében elhelyezni, mert szereti a fényt, és szépen fog ott mutatni. Amennyiben pincében teleltetik át, úgy tavasszal vissza kell vágni a töveket 8-10 centire, majd egy hét múlva 2-3 rügyre. Az új szezonra érdemes átültetni.
Az elszáradt virágok és levelek, illetve a túlnyúlt ágak eltávolítása után a töveket ki kell ásni gyökerestül a talajból, majd ezeket a téli átmeneti időszakra tegyük ládába. Ebben az esetben nyugodtan lehet zsúfoltan rakni a muskátlit, akár 15 tő is kerülhet egymás mellé a ládába. Nagyon fontos, hogy vágjuk vissza az ágakat, és hogy az összes gyökeret gondosan befedjük földdel.
A felásott és ládába rakott kerti muskátlit hűvös, de fagymentes helyre tegyük, ha éri egy kis fény ezekben a hónapokban, az jót tesz neki. Nagyon ritkán, óvatosan öntözzük. Tavasszal kiültetés előtt érdemes vízbe áztatni és egy kicsit visszavágni az elhalt részeket.
A muskátlikat május elején ismét vissza lehet vinni, ki lehet ültetni nyári-őszi rezidenciájukba.