Virágzó vidékünk

Döntöttek: életbe lép az éjszakai kocsmazár Szegeden

illusztráció/pixabay
illusztráció/pixabay
A rendelet körülbelül 220 darab üzletet, illetve vendéglátóhelyet érint.

Nagy vihart kavart Szegeden az önkormányzat úgynevezett “kocsmazár-tervezete”, mely ellen szegedi polgárok és a Szegedi Vendéglátók és Kisvállalkozók Közössége petíciót nyújtott be – mindhiába. A városi közgyűlés február 14-i ülésén a tervezetet elfogadta, az 2025. április 15-én lép hatályba, írta a Délmagyarország.

A vendéglátóhelyek a nyitvatartási idejüket eddig maguk állapították meg Szegeden, mostantól azonban a rendelet szerint 23 óráig – többlakásos lakóépületben lévő egységek 22 óráig – tarthatnak nyitva.

Mindez nem jelenti azt, hogy a meghatározott időben be kell majd zárni, mert az önkormányzatnál úgynevezett éjszakai nyitvatartási engedély kérelmezhető. Az ezzel kapcsolatos eljárást a jegyző szigorú szempontok alapján folytatja le.

Szegeden nagyságrendileg 5540 darab üzlet működik, ezek közül a szabályozás körülbelül 220 darab üzletet, illetve vendéglátóhelyet érint.

A rendeletnek nem a vendéglátó- és szórakozóhelyek ellehetetlenítése a célja, hanem elsődlegesen a lakosság egészséges, nyugodt életkörülményeinek biztosítása, éjszakai pihenéshez fűződő jogának garantálása, másrészt a közterületi szeszesital-fogyasztás korlátozása, illetve az ifjúság védelmének előmozdítása

– fogalmaztak az előterjesztésben.

A tervezetet hatástanulmány hiányára hivatkozva nem szavazta meg a Fidesz-KDNP-frakció, ám az éjszakai nyitvatartást korlátozó rendelkezést 20 igen szavazattal elfogadta a közgyűlés többsége.

Függetlenül az új rendelettől, tavaly három évtized után bezárt Szeged kultikus kocsmája és hasonló sorsra jutott a Tisza-parti város kedvelt reggelizője is. Az a napokban derült ki, hogy idén is elmarad a szegedi halfesztivál és a toros pálinkafesztivál is.

Kapcsolódó
Ez az ország egyetlen templomépületben működő kocsmája
A Szent Borbála-templomban minden vasárnap miséznek, a kocsma pedig kedd kivételével minden nap nyitva van.
Olvasói sztorik