Virágzó vidékünk

Újabb vármegyékben lépett életbe tűzgyújtási tilalom

Illusztráció/getty images
Illusztráció/getty images
Mutatjuk a nyolc érintett vármegyét.

Újabb vármegyékben van tűzgyújtási tilalom, írta közösségi oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

2026. március 18-tól tűzgyújtási tilalom lépett érvénybe:

  • Bács-Kiskun,
  • Hajdú-Bihar,
  • Jász- Nagykun-Szolnok vármegyében.

A 2026. március 13-tól érvényes tűzgyújtási tilalom továbbra is él:

  • Borsod-Abaúj-Zemplén,
  • Heves vármegyében.

A Nébih – Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleménye szerint, 2026. március 20-tól újabb három vármegyében lép életbe a tűzgyújtási tilalom.

  • Csongrád-Csanád,
  • Nógrád,
  • Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.

A tűzgyújtási tilalom idején tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében. A korlátozás ideje alatt szintén nem szabad tüzet rakni a kijelölt, kiépített erdei tűzrakóhelyeken sem. Nem minősül tűzgyújtásnak a gáz égőfej és a zárt tűzterű sütő-, főző-, melegítő eszköz alkalmazása, ha az megfelelő szikrafogóval van ellátva.

A tilalommal nem érintett belterületeken is javasolt a zárt égésterű eszközök, elektromos vagy gázgrill használata, a nyitott égésterű szén- vagy fatüzelésnél ugyanis az égő zsarátnokok többszáz méterre is képesek elrepülni és meggyújtani a növényzetet.

A tűzgyújtási tilalom a közzétételtől a visszavonásig él.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról az www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképen tájékozódhatsz

– részletezték a közleményben.

Ne feledd!

A tüzek 99 százaléka emberi gondatlanság, rosszabb esetben szándékosság következménye, ezért az erdő- és vegetációtűz elleni legjobb védekezés az odafigyelés. Eldobni 1 ≤ másodperc, eloltani 100 ≥ óra, helyreállítani ≥ 100 év!

Mint arról beszámoltunk, kerítés közé szorult őz életét mentették meg a tűzoltók, valamint arról is hírt adtunk, hogy robbanások rázták meg a népszerű magyar fesztivált, autókat és sátrakat is pusztított a tűz.

Kapcsolódó
Öt év börtönt kaphat a pusztító mecseki tűz okozója
Egy lakóház felrobbant, egy másik ingatlanon egy kétszintes ház leégett, az egyéb ingatlanokon többek között melléképületek, szerszámok, növényzet semmisültek meg a tűzben.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik