December 22-én, aranyvasárnap hajnalban magyar idő szerint 5 óra 19 perckor eljött a téli napforduló pillanata, és miközben bekövetkezett a csillagászati tél, mégiscsak túljutottunk a leghosszabb éjszakán és hosszabbodni kezdenek a nappalok.
Az egyetemes emberiség e kultikus napjához, a téli napfordulóhoz kötődnek nagy események, ezeket a Treehugger válogatta most össze.
1620: partra szállnak Amerikában a Mayflower utasai
1620. december 21-én jött el a nagy pillanat, amikor az angol zarándokatyák első csoportját szállító híres hajóról, a Mayflowerről szárazföldre léptek az utasok a mai Massachusetts területén. Az angliai Plymouth-ból indultak és megalapították az amerikai Plymouth-t.
1898: a Curie-házaspár felfedezi a rádiumot
Marie Sklodowska Curie és férje, Pierre Curie az uránszurokércben fedezte fel a rendkívül radioaktív rádiumot 1898-ban. Marie Curie lett az első nő, akit Nobel-díjjal jutalmaztak.
1937: bemutatják a Hófehérke és a hét törpét, az első egész estés rajzfilmet
1968: először jár ember a Hold körül
Ezen a napon lőtték fel az Apollo–8-at, az első olyan űrhajót, amelyben az emberek megközelítették a Holdat. Karácsonykor Hold-körüli pályára álltak .
2012: még sincs világvége
A maja naptárra hivatkozva a világvége hívők azt várták, hogy a Nibiru nevű bolygó beleütközik a Földbe 2012. december 21-én, így véget vet a történelemnek. Minden jel szerint most mégis megélünk egy újabb december 21-ét.
Kiemelt kép: Pixabay