Nem mindennapi módon menekült egy jókora kecsege – írta a Pecaverzum.
Egy látványos fotót posztoltak a Tiszai Horgászat elnevezésű Facebook-oldalon. A portálnak elmondták, hogy a ritka halat a folyó Szolnok alatti szakaszán fogták. A jókora kecsegének a fenekező felszerelésen felkínált iszapgiliszta tetszett meg.
Többször kiugrott szaltózva, mert ezek a nagyok így próbálnak védekezni akasztás után. Pont mint a kanadai tokok. Több nagy kecsege is szabadult már így meg a horogtól akasztás után
– nyilatkozta a portálnak a horgász, aki hozzátette, még a 2000-es ciánmérgezés előtt több ezer példány került a horgára. A horgász szerint a hal gasztronómiai értéke nagy és egészen különleges.
Húsa sárga, és egy estét fokhagymás tejben áztattuk régen. Feljött a zsír a tetejére a tejnek, mint a jó húslevesnek. Természetesen ez a példány ment vissza éltető elemébe, de azért elképzeltem, ahogy anno nagymamám rácosan készítette el nekünk. Már ötven felé emlékezni is jó, és pont ez a kor, amikor az ember már nosztalgiázik
– idézte fel az emlékeket.
A Magyar Országos Horgász Szövetség 2021 szeptemberében bejelentette, hogy programot indít a halfaj állománynövelésére és állományi felmérésére. Az azóta eltelt időszakban folyamatosan zajlottak a telepítések.
A szövetség szerint, ha sikerül bizonyítani a faj megfelelő állományát, akkor első lépésben évente kettő példányt vihetnek majd haza a horgászok. Ehhez jogalkotói, szakmai felügyeleti támogatás is szükséges.
A tiszai horgász azt is elárulta, hogy szándékosan nem horgászik a ritka halfajra, melynek magyar rekordját Herr Mór tartja, aki 2022. augusztus 14-én Dunabogdányban akasztott egy 105 centis, 9,2 kilós példányt.