Az Időkép azt írja, hogy a Quadrantidák egy kevésbé ismert raj, ez pedig részben annak tudható be, hogy januárban gyakran felhős az ég, a hideg miatt sokan visszariadnak a megfigyelésétől. Szülőobjektuma a mindössze 3 kilométer átmérőjű, 2003 EH1 jelű kisbolygó. Ez igazi különlegesség, hiszen a kisbolygók ritkán produkálnak olyan törmelékfelhőt, ami egy meteorraj alapját képezheti.
A meteorraj gyakorisági maximuma január 3-án, péntek este körülbelül 16-20 órakor lesz, azonban Magyarországról csak később lehet látni a legtöbb hullócsillagot, tájékoztatott a Svábhegyi Csillagvizsgáló. A hideget jól tűrőknek mindenképpen érdemes megvárniuk a hajnali órákat is, mivel ekkor várható a legtöbb meteor. Hozzátették, hogy az éjszaka folyamán nem csak hullócsillagok, de fényes tűzgömbök észlelésére is van esély.
Tepliczky István e-mailben tájékoztatta az Időképet, miszerint a “szokásos” rádiómeteoros rendszer már “élénken figyel”, és várhatóan szép számú beütést fog rögzíteni. Az élő adás itt követhető nyomon!
Gyönyörű felvételek készültek a nyári csillaghullásról, ha ide kattint, akkor pedig a sarki fényt csodálhatja meg!