Nem akármilyen hal, egy sebes pisztráng került elő a Keleti-főcsatornából, ami nagyon ritkának mondható. Nagy Norbert ezen az áprilisi napon kivételes szerencsével járt, amit egészen biztos, hogy sok horgásztársa irigyel most tőle.
Norbert Balmazújvároson él a családjával, és már gyermekkorában magával ragadta a horgászat, ez pedig azóta sincs másként. Elmondása szerint a zsilip a kedvenc helye, ahová a legszívesebben jár pecázni.
A héten voltam már kint keszegezni és figyeltem a felmelegedő vizet. Észrevettem hogy apró rablások, fröcsögések vannak bent az örvénylő vízben. Olyan volt mint ha domolykó vagy jászkeszeg kergetné a sneciket. Pénteken munka után ki is mentem a kedvenc helyemre és elkezdtem pergetni 40 mm-es wobblerrel
– kezdte el történetét Norbert a Sokszínű vidék megkeresésére.
Először egy nagyobbacska balin jött, természetesen egyből vissza is engedte.
Pár dobással később apró ütést éreztem és úgy gondoltam meg is van a jászkeszeg. Legnagyobb meglepetésemre egy apró pisztráng volt az. A szomszéd horgászok is megnézték, segítettek fényképet csinálni aztán gyorsan vissza is engedtem a csatornába. Gondoltam felteszem a Keleti Főcsatorna horgászai Facebook csoportba, mert nem mindennapi fogás volt
– osztotta meg a számára is különleges élményt.
Norbert, amikor megosztotta a nem mindennapi horgászélményét,nem is sejtette, hogy nagyon sok reakciót kap. A bejegyzése és a feltöltött fotók igencsak felkeltették a csoporttagok érdeklődését. Voltak, akik nem akarták elhinni, mondván egy sebes pisztráng mit kereshet a Tiszában, de a legtöbben gratuláltak a horgásznak a szerencsés kapáshoz.



Mit kel tudni a sebes pisztrángról?
Őshonos halunk, amely eredetileg csak Európa édesvizeiben élt, de a telepítésekkel már szinte minden kontinensre eljutott. Eredetileg tengerben élő faj, amely csak szaporodás idején keresi fel az édesvizeket. A hazánkban is előforduló sebes pisztráng teljesen áttért az édesvízi életmódra, kitűnően idomulva a bővizű hegyi patakokban és folyókban uralkodó viszonyokhoz.
Hazai elterjedése
Kis vízhozamú középhegységi patakjaink többnyire nem felelnek meg igényeinek, önfenntartó állománya csak nagyon kevés vizünkben alakulhatna ki, de a telepítések és a halak vándorlási hajlama következtében elég sok helyről előkerül.
Nemrégiben számoltunk be róla, hogy a Balatonnál különleges pillanatnak volt egy futó a szemtanúja, úgy látott egy busát úszni, ahogy még senki.