Mozaik

Sikeres költözés: tűzoltók vitték át a kidőlt fáról egy biztonságosra a rigó tojásokkal teli fészkét

Facebook/Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Facebook/Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Veszélyesen megdőlt fa miatt riasztották a veszprémi tűzoltókat, aminek madármentés lett a vége.

A veszprémi tűzoltók a minap abban a hitben vonultak a Török Ignác utcába, hogy egy épületet veszélyeztető fát eltávolítanak, és már indulhatnak is vissza a laktanyába, de a helyszínen egyszer csak azt vették észre, hogy egy feketerigó fészkel a fán – számolt be az esetről a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a közösségi oldalán.

Elkezdték sorban levágni a fa ágait, utolsónak hagyva azt, amelyiken a madárfészek volt. A házigazda (rigó) mozdulatlanul figyelte, mi történik, egészen addig, amíg a kérdéses ág sorra nem került. Akkor aztán kiröppent a tojásokkal teli fészekből.

A tűzoltók ekkor óvatosan leszedték a fészket, és a veszélyes növény mellett lévő egészséges fa egyik ágára helyezték át, jó magasra, hogy biztonságban legyen. A madárka néhány kört tett a régi lakhelye körül, azonban egészen hamar rátalált az új helyen lévő „lakására”.

A kalandot az egész madárcsalád, az öt tojás, a fészek, és a rigó is szerencsésen átvészelte.

Írtunk arról is, hogy kettéhasadt fából mentettek ki a tűzoltók három fiókát. De sikerült megmenteni az áramütéstől elpusztult gólya tojásait is a Hajdúságban. Mályiban pedig eddig már több mint 20 ezer állatot mentettek meg 12 év alatt.

Kapcsolódó
Madármentés okosan – mikor nem kell segíteni?
Mit tegyünk, ha madárfiókát találunk?
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a Sokszínű vidékes találatokat
Olvasói sztorik