Elkezdődött a hazatérés időszaka, a füsti fecskék sokasága érkezik meg a napokban hosszú afrikai útjáról. A meleg idő kedvez a madaraknak, mert bőven találnak a táplálkozásukhoz szükséges rovarokból.
A füsti fecske a legbizalmasabb fecskefaj, kötődik az emberhez
A farka mélyen villás. Épületeken költ. Sárból és növényi részekből összetapasztott fészke felülről nyitott, melyet általában az épületek belső részeiben épít meg. Istállókban és tanyaépületeken telepszik meg a leghamarabb.Vonuló, az európai állomány a telet Afrikában tölti. Szinte minden repülő rovart képes elejteni, melyek nem túl nagy méretűek. Állománya meglehetősen ingadozó, amit leginkább a szélsőséges időjárás befolyásol.
A napokban a Sokszínű Vidék bemutatott egy természetkedvelő fotós lányt, aki tenyerén hordja a vadakat és az erdőt, de a madarak nagy barátja is.
Bercsényi Kinga rendszeresen posztol rövid videókat blogjában, amelyben most boldogan számolt be a szerdai nap legnagyobb eseményéről:
Higgyétek el, minden napban lehet valami olyan, ami még szebbé teszi! Füsti fecskéink hazaértek!
Megérkeztek tehát Alsótoldra (is) a füsti fecskék első példányai, akik tisztálkodtak egy keveset, majd vidám csiripelésükkel ajándékoztak meg bennünket.
Higgyétek el, minden napban lehet valami olyan, ami még szebbé teszi :) Füsti fecskéink hazaértek <3
Közzétette: Egy természetjáró lány naplója – 2018. április 11.
Kiemelt kép: Wikimedia Commons