Megalakult a Kapos-hegyháti Natúrpark. A névhasználati jogot igazoló oklevelet a napokban adták át a Tolna megyei Lengyelen. A tizennégy Tolna és Baranya megyei település összefogásával létrejött natúrpark oklevelét Fóris Dóra, a Kapos-hegyháti Natúrpark Egyesület elnökségi tagja vette át. A kapos-hegyháti szervezet partnere többek között a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága és a Gyulaj Zrt.
Natúrparkok Magyarországon
- Írottkő Natúrpark
- Vértesi Natúrpark
- Cserhát Natúrpark
- Szatmár-Beregi Natúrpark
- Hét Patak Gyöngye Natúrpark
- Gerecse Natúrpark
- Koppányvölgy Natúrpark
- Körösök Völgye Natúrpark
- Pannontáj-Sokoró Natúrpark
- Szigetköz Natúrpark
- Felső-Bácska-Homokhát Natúrpark
- Kapos-hegyháti Natúrpark
A 38 152 hektáron fekvő Kapos-hegyháti Natúrpark az ország tizenkettedik ilyen tájszintű szerveződése, amelyet Csibrák, Dombóvár, Döbrököz, Dúzs, Kalaznó Kisvejke, Kurd, Lengyel, Mucsi Závod, Mágocs, Mekényes, Nagyhajmás és Hőgyész alkot. Területén 15 helyi jelentőségű természetvédelmi terület és 17 helyi jelentőségű természeti emlék található. Közülük kettő, a Nagyhajmási-dombok és a Lengyel-Hőgyészi erdők a Natura 2000 hálózat része.
A tizennégy településen 30 országos és 330 helyi műemléki védelem alatt álló épület áll. A táj természeti értékei között számos védett ritkaság – többek között illatos kosbor, tarka nőszirom, leánykökörcsin – van és Lengyel-Annafürdőn működik a Gyulaj Zrt. ökoturisztikai központja.
Kiemelt kép: lengyel.hu