A közérdekű célokat megvalósító alapítvány aktivistái évek óta egyre többen vannak, az ország minden régiójában működik csoportjuk. Gyakorlatilag alig akad olyan hét vége, amikor ne „lepnék el” a természetet, és ne tennének valamilyen nemes tettet környezetünk megóvásáért.
Legutóbb például Mátraházán jártak, ahol
s még egy erdei kupakbányát is feltártak, melynek felszámolása egy külön akció feladata lesz. A fagyok beköszönte előtt egy halom fa madáretetőt készítettek, és helyeztek ki, de a korábbiakban például lápot mentettek, valamint fák ezreit ültették el.Számos olyan élőhely van, amiről a tulajdonosa – legyen az egy magánszemély, vagy az állam – nem tud megfelelően gondoskodni. Ennek oka lehet pénzhiány, időhiány, szakemberhiány, vagy éppen érdektelenség. Ezek az erdők sokszor lepusztulnak, szeméttel telnek meg és végül alkalmatlanná válnak a korábbi növény- és állatvilág fenntartására. Ilyenkor lépünk közbe – tájékoztatnak munkájuk egyik fontos részéről az Erdőmentők.
Az önkéntesek az ország bármely pontján a helyi civil szervezetekkel karöltve erdészeti és vadvédelmi szakembereink segítségével hajtják végre az élőhelyek rehabilitációját, és gondoskodnak annak hosszú távú karbantartásáról, vagy tanösvények, erdei látványosságok, lesek, vadetetők kiépítéséről.
Munkánkat a régi nagy erdészgenerációk iránymutató elvei mentén végezzük, melyek a szolgálat, a tisztelet és a hagyomány – mondják.
Foglalkoznak az erdei ökoszisztémát megismertető ismeretterjesztő oktatással, tudományos kutatással. Ismeretterjesztő és erdőbarát programokat is szerveznek, melyek során a résztvevők rögtön tehetnek is környezetünkért, például
Nagy hangsúlyt fektetnek önkéntes szakembergárdájuk képzésére, az önálló erdővédelmi feladatok elvégzésére, járőrszolgálataik segítségével pedig rendszeres megfigyeléseket végeznek, és erdő-, illetve vadvédelmi feladatokat látnak el.