Veszprém az ország legbringásabb megyéje

pixabay.com
pixabay.com
A többi megyének sincs oka szégyenkezni.

Szeptember 16-án indította el a We Love Cycling Magyarország a  megyék versenyét, mely során bárki tekerhetett és gyűjthetett virtuális kilométereket a megyéjéért. Szerencsére sokan éltek az alkalommal, tekertek és applikációk segítségével gyűjtötték a távot.

A kampány célja az volt, hogy arra buzdítson, hogy a nyári idő elmúltával se adja fel senki szeretett hobbiját, a kerékpározást. Ez olyan jól sikerült, hogy a verseny alatt a résztvevők majdnem 3000 rövidebb-hosszabb útvonalat tettek meg, ami közel százezer megtett kilométert jelent.

A verseny fődíja egy kerékpártároló volt, amit, mint legbringásabb megye, Veszprém nyert meg, a maga 14.331 kilométerével, Baranya megye lett a második 13.169 kilométerrel, és Csongrád-Csanád megye is dobogós, 9564 kilométerrel.

• Szabolcs-Szatmár-Bereg megye – 906 km

A versenynél nem az volt a cél, hogy az a megye nyerjen, ahol a legtöbb bringás él, az a megye is esélyt kapott, ahol kevesebben laknak, ezért arányosítva lettek a letekert kilométerek a 2022. januári, hivatalos lélekszámmal. Így lehetséges, hogy bár több kilométert tekert egy megye, mégis hátrébb csúszott.

Egyéni nyertese is lett a versenynek: egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei kerékpáros egymaga majdnem 3000 kilométert tekert, ez több mint a teljes táv fele, ezzel az eredménnyel pedig megyéje a 11. lett.