Hazánk bővelkedik gyógyfürdőkben. Léteznek kloridos-sós, radonos, alkalikus, földes-meszes, szénsavas és kénes gyógyvizek is. Mindegyik más területen fejti ki jótékony hatását.
A kénes vizet elsősorban mozgásszervi megbetegedésben szenvedőknek, reumás betegségek, porcproblémák kezelésére ajánlják, hiszen kimondottan jó fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, de a nőgyógyászati problémával küzdők és némelyik bőrbetegség, például az ekcéma vagy pikkelysömör kezelésére is alkalmas, írja a termalonline.hu.
Friss orvosi kutatások szerint a kénes fürdőkúra a vér homociszteinszintjének csökkentésében is szerepet vállalhat, így segíthet megelőzni egyes szív- és érrendszeri megbetegedéseket. A szervezetbe jutó kén erősíti a porcszöveteket, gyorsítja a regenerálódást is.
A kénes gyógyvíz egyik nagy előnye, hogy belélegezve és bőrön keresztül is felszívódik, és kifejti hatását. Segít legyőzni a szellemi és fizikai fáradtságot is, így egészséges embereknek is ajánlott az alkalmankénti fürdés. Egy másik nagy előny, hogy a bőrbe jutva elraktározódik, így késlelteve, a fürdőzés után 1-2 héttel is képes kifejteni jótékony hatását.
Kénes vízű vidéki fürdőink
- Mezőkövesd
- Harkány
- Balf
- Bogács
- Egerszalók
- Hévíz
- Kehidakustány
- Zalakaros