Életmód

Utcát neveztek el a bükki füvesemberről

Györgytea
Györgytea
Bükkszentkereszt önkormányzata nemrég megtisztelő döntést hozott: a Gyógynövénykerthez vezető utcát a legendás bükki füvesember, Szabó György nevére keresztelte át. A Szabó György utcával Gyuri bácsi emléke immár nemcsak a falu szívében él tovább, hanem a térképén is, írja közleményében a Györgytea.

Szabó György, közismert nevén Gyuri bácsi, egy egész nemzedékkel ismertette meg a Bükk szépségét és a természet gyógyító erejét. Csendes, alázatos, ám annál elkötelezettebb munkájával és tudásával Bükkszentkereszt egyik legismertebb és legtiszteltebb polgárává vált.

Most a falu önkormányzata úgy döntött, hogy a legméltóbb módon tiszteleg emléke előtt: a Gyógynövénykerthez vezető utat Szabó György utcává nevezte át. A kert címe immár hivatalosan is „Szabó György utca 5.” lett.

Györgytea

Könnyekig meghatódtam a kezdeményezés hallatán. Úgy érzem, a falu nem is fejezhette volna ki jobban háláját, szeretetét, elismerését és tiszteletét apám iránt. Szép gesztus egy kivételes ember irányában

– nyilatkozta Lopes-Szabó Zsuzsa, Gyuri bácsi lánya.

Ez már csak azért is igaz, mert Gyuri bácsi nem Bükkszentkereszten született, felnőtt korában ismerte- és szerette meg a falut.

„Onnantól fogva viszont akkor sem ragaszkodhatott volna jobban ehhez a kis hegyi településhez, ha nemzedékek óta ott élt volna a családja. Országszerte hirdette kivételes adottságait, kristálytiszta levegőjét, kedvező éghajlati viszonyait, egyedülálló földrajzi adottságait” – hangsúlyozza édesapja bükkszentkereszti kötődését lánya, Zsuzsa.

Bükkszentkereszt az utca névadással is igyekszik méltó módon megőrizni Szabó György, a bükki füvesember emlékét. Személye és életműve példaértékű mindazok számára, akik elkötelezettek a természetes gyógymódok iránt.

A bükki füvesember életéről nemrég könyv is megjelent.

Kapcsolódó
Így szerettessük meg a gyógyteázást a gyerekekkel
Régi tévhit, hogy gyerekeknek nem szabad gyógynövényteát adni.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik