Bár tradicionálisan a hazai viharszezon május 1-től augusztus 31-ig tart, azért nem árt korábban elkezdeni a felkészülést. A legnagyobb Magyarországra lecsapó szélviharok közepette ugyanis kifejezetten nagy veszélyt jelentenek a családi házak kertjeiben lévő, sokszor elhanyagolt, beteg és ennek következtében veszélyessé váló fák.
A Pénzcentrum összeállítása szerint a fakivágási megrendelések közel fele abból az indokból születik, hogy a fák tulajdonosai vélnek attól, hogy öreg, ám rendkívül magas fáik a következő nagy viharnál kidőlt és esetleg kárt tesz a lakóépületben vagy ami még rosszabb, megsebesíti az ott lakókat.
Egy fa kivágásának árát alapvetően két tényező határozza meg. Az egyik a fa mérete, törzsének átmérője, magassága, a másik pedig, hogy milyen minőségű a lombkorona alatti terület.
A cikkben felhívják rá a figyelmet: a lakott területen belüli fakivágás komoly dolog, csak rendkívül jól felkészült szakember végezhet legálisan ilyen tevékenységet Magyarországon. Először is, az illetőnek rendelkeznie kell fakitermelői bizonyítvánnyal, és a fakitermelésben eltöltött munkaidővel, ezután meg kell szerezni a lakott területi fakitermelői engedélyt, valamint az ipari alpinista végzettséget.
Ezek nélkül a bizonyítványok nélkül senkit se fogadjunk fel fát kivágni a kertünkből, telkünkről, mert annak komoly baj lehet a vége.