Csak 2013-ban több mint kétszázezer ember teljesítette a Szent Jakab utat – ismertebb nevén az El Caminót. Reneszánszát éli a híres zarándokút, amelynek története a 11. századig vezethető vissza. Ekkor persze főképp vallásos okokból indultak neki, hirado.hu.
hogy választ kapjanak egy-egy súlyos kérdésre, problémára. Sokan érzik úgy, hogy egyszer csak hív az út – írta a200 kilométeres magyar szakasz
A Szent Jakab út magyarországi szakasza 200 kilométeres, Budapestről indul, Lébényig halad, ahol egy nyolcszáz éves Szent Jakab templomnál ér véget, s nyolc nap alatt járható végig. Háromnapi gyaloglás után lehet becsatlakozni az ausztriai szakaszba, majd Svájcon, Franciaországon és Spanyolországon át vezet az út Santiago de Composteláig.
Vallási turista vagy zarándok?
Dukát Csilla, a Szent Jakab Baráti Kör elnöke, aki maga is többször végigjárta az El Caminót, különbséget tesz vallási turista és zarándok között. Előbbit inkább a hely érdekli, ahol emelkedettségben, lelki élményben lehet része. A gyalogos zarándok pedig útközben él át mély lelki élményeket.
Keresettek a vallási turizmus szakon végzett hallgatók
A vallási turizmus olyannyira népszerű lett az utóbbi években, hogy van, ahol már tanítják is. A Nyugat-Magyarországi Egyetemen 2010 óta működik a vallási turizmus szakirány. A szak népszerűsége az indulás óta töretlen, évente 8-10 fő választja ezt a képzést.
A hallgatók szentírás-tudományi, vallástudományi ismereteket, szakrális művészettörténetet, művelődéstörténetet tanulnak, valamint a rendezvényszervezés, a marketing témákban is a vallási utakra vonatkozó ismereteket sajátítják el. A végzett hallgatók nagyon keresettek, kormányhivataloknál, utazási irodáknál is el tudnak helyezkedni.