Ebben az évben június 3-án kerül sor a csíksomlyói búcsúra, melyre immár hagyományosan újra közlekedik a Boldogasszony zarándokvonat. A vonaton 1200 hívő indul útnak június 1-jén reggel Budapestről Csíksomlyóba, és a pünkösdi vallási programokat követően június 4-én az esti órákban érkezik vissza a fővárosba.
Imaszándékokat is elvisznek
Csíksomlyóra magukkal viszik bárkinek az imaszándékát, aki elküldi azt az imakeres@missziotours.hu címre vagy postai úton az utat szervező Misszió Tours címére. A kegyhelyen a szombati búcsú előestéjén Székely János vezetésével tartanak imaórát a küldött imaszándékokért.
A zarándokvonat programja kapcsolódik a Szent László év rendezvényeihez is. Csíkszeredán bemutatják a Szent László életéről szóló szabadtéri kiállítást.
A június 3-án tartandó búcsú mottója: „Tarts meg minket őseink szent hitében!”
Székely János esztergom-budapesti segédpüspök, a Boldogasszony zarándokvonat lelki vezetője a zarándokvonatról tartott sajtótájékoztatón mozgó kápolnának nevezte a zarándokvonatot.
Csíksomlyó a magyarság szíve, az oda induló zarándoklatok pedig megújító erőt adhatnak a nemzetnek és a magyar családoknak – mondta.
A csíksomlyói hegynyeregben június 3-án helyi idő szerint 12.30-tól (közép-európai idő: 11.30) tartandó szentmisét – melyet a Duna tévécsatorna élőben közvetít – Miguel Maury Buendía, a Vatikán bukaresti nagykövete, Románia apostoli nunciusa mutatja be, a szentbeszédet Veres András győri megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke mondja. A szentmisén jelen lesz Michael Anthony Perry, a ferences rend legfőbb elöljárója, Assisi Szent Ferenc 121. utódja a rend élén.
Csíksomlyó mára jelkép lett: elsősorban a székely nép katolikus hitvallásának a fellegvára, a pünkösdszombati búcsú pedig az újratöltekezés alkalma, nemcsak a székelyeknek, hanem a világon szétszóródott magyarságnak és minden jóakaratú embernek – írta az MTI.
Kiemelt kép: MTI