Magyarországon mi főként a szürkésbarna, apró mókusokhoz szoktunk hozzá, de egy Indiában őshonos faj össze sem hasonlítható európai rokonaival. Ez a hatalmas és színes jószág az indiai királymókus, írja az MNN.
Az állat szőrszíne a bézstől a barna mindenféle árnyalatáig terjed. Testük akár 36 centiméteresre is megnőhet, farkuk mérete pedig meghaladhatja a 60 centit is. Csak összehasonlításként, az európai mókus testhossza csak 21 centiméter. Ráadásul az indiai királymókus testtömege több mint két kilogramm, ami nagyjából egy chihuahua súlyával egyezik meg.
Bár lehet, hogy pillangókat megszégyenítő színezetük van, közel sem élnek olyan közösségi életet. Nagyon ritkán látni őket párban, szinte csak a párzáskor fordul ez elő. Az egyelőre még a tudósok előtt sem teljesen tiszta, hogy mik a párzási szokásaik. Talán egész évben zajlik, talán csak néhányszor egy esztendőben. Az viszont biztos, hogy relatíve kevés, mindössze egy-két utódot hoznak világra.
A mókusfaj becslések szerint 30-35 millió éve él a Földön, mégis csak Indiában találkozhatunk velük a vadonban. Ráadásul mivel félénk teremtményekről van szó, nehéz megpillantani őket.