Vasárnap délután kettőkor elkezdték az emberek kitelepítését Parajdon, miután nagy erőkkel érkezett a helyszínre a Hargita megyei katasztrófavédelem, és a mentőszolgálatot is készültségbe helyezték, értesült a Magyar Hang.
Az intézkedésre azért van szükség, amennyiben a sóbánya beomlik, a tárnákból kicsapó sós víz árhullámot okozhat, ami érintené a település nyugati részének lakóit, elsősorban Parajd és Alsósófalva találkozásánál.
A közleményben leszögezték: a kormány számára az emberéletek védelme a legfontosabb szempont, és mindent meg fognak tenni a tragédia által sújtott közösség védelmében, a károk enyhítése érdekében. Az evakuálás előzményeiről Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke vasárnap Facebook-oldalán azt írta: a katasztrófavédelmi bizottság döntése alapján vasárnap terepszemlét tartott a Sóháton, ahol a Korond-patak bezúdult a bányába.
A vízügy és az Országos Sóipari Társaság (Salrom) megállapították, hogy a Dózsa-bánya fölött megjelent két-három süllyedés, ezért elrendelték a veszélyeztetett terület közvetlen közelében élő családok ideiglenes kitelepítését.
A parajdi civilek eközben a település felső, biztonságos részén gyülekeznek, arra készülve, hogy amennyiben szükséges, homokzsákok pakolásával segítik a védekezést.
A lap úgy tudja, az első kitelepítési hullámban 40-50 ember volt kénytelen elhagyni a lakóhelyét. A Magyar Hang újságírója úgy értesült, hogy a bánya egyik fala éjjel le is omlott.
Alábbi galériánkban friss életképeket találsz a katasztrófa sújtotta Parajdról.





A parajdi sóbánya teljesen megtelt vízzel, az utolsó fotókat itt mutattuk be a létesítmény mélyéről.